خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/09 08:59:39
سرویس اجتماعی
یزدی خواه:

مطالبه گری حق نماینده مجلس است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه مطالبه گری حق نماینده مجلس است گفت: رئیس جمهور باید از مردم به خاطر کم کاری عذرخواهی کند و اگر کاری هم کرده افکار عمومی در آن خصوص قضاوت خواهند کرد.
مطالبه گری حق نماینده مجلس است عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه مطالبه گری حق نماینده مجلس است گفت: رئیس جمهور باید از مردم به خاطر کم کاری عذرخواهی کند و اگر کاری هم کرده افکار عمومی در آن خصوص قضاوت خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105251615595.jpg مطالبه,گری,حق,نماینده,مجلس,است Icana

سیدعلی یزدی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام عجیب دولت مبنی بر توهین تلقی کردن بخشی از نطق‌ها و تذکرهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نمایندگان طبق سوگندی که یاد می‌کنند در موضوعات و مسائل مختلف کشور باید حافظ منافع مردم باشند، ما بر اساس قانون وظیفه داریم بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی نظارت کنیم. اگر امروز به گمرک سر بزنید مشاهد می‌کنید که بیش از 20 میلیون تن کالا بر روی زمین مانده در حالی که بازار مصرف، منتظر وصول آنها است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت مرغ و رسیدن به کیلویی40 هزار تومان، اظهار کرد: هنگامی که وزیر صمت و جهاد کشاورزی در خصوص افزایش ناگهانی قیمت مرغ در بازار سلب مسئولیت کرده و می‌گویند به ما اختیار داده نشده است ، ما به چه کسی تذکر دهیم؟ ما توهین را مردود می‌دانیم اما مطالبه گری حق نماینده مجلس است. بنده در نطق میان دستور خود گفتم بر سر در پاستور بزنید که دولت تعطیل است. واقعا اگر دولت فعال بود کشور با چنین مصیبت‌هایی مواجه نمی‌شد.

وی به افزایش قیمت کالاهای اساسی، خودرو، ارز و نهاده‌های دامی اشاره کرد و افزود: مشخص است که حل مشکلات مردم وجه همت دولت  نیست. رئیس جمهور باید از مردم به خاطر کم کاری عذرخواهی کند و اگر کاری هم کرده افکار عمومی در آن خصوص قضاوت خواهند کرد. پیشنهاد میکنم رئیس جمهور اجازه دهد رسانه‌ها از یک روز کاری ایشان تصویر برداری کنند تا مردم بدانند که ایشان چه کاری انجام می‌دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر دولت معتقد است نمایندگان در تذکرات و نطق‌هایشان توهین کرده اند، مصادیق توهین را بیان کند. وقتی ایشان مخالفان خودشان را بی سواد، بی شناسنامه و بی هویت خطاب می‌کند، توهین نیست ؟ اما اگر مجلسی ها از کار نکردن دولت انتقاد کنند، توهین محسوب می‌شود؟ بنده معتقدم در این خصوص افکار عمومی باید قضاوت کند. در حال حاضر به دلیل کم تحرکی دولت، مردم به ویژه حداقل بگیرها با مشکلات مختلف مواجه هستند و حقوقشان کفاف پرداخت کرایه خانه، خرج خانه، پوشاک و بهداشت را نمی‌دهد. /

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet