هدر موبایل
1399/09/05 14:38:00
سرویس استان ها
راستینه هفشجانی:

لزوم اتخاذ تصمیمی مناسب در جهت تامین حق آبه کشاورزی، صنعت و اشتغال چهارمحال و بختیاری

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس بر لزوم اتخاذ تصمیمی مناسب در جهت تامین حق آبه کشاورزی، صنعت و اشتغال استان تاکید کرد.
لزوم اتخاذ تصمیمی مناسب در جهت تامین حق آبه کشاورزی، صنعت و اشتغال چهارمحال و بختیاری عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس بر لزوم اتخاذ تصمیمی مناسب در جهت تامین حق آبه کشاورزی، صنعت و اشتغال استان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009104131193417.jpg لزوم,اتخاذ,تصمیمی,مناسب,در,جهت,تامین,حق,آبه,کشاورزی،,صنعت,و,اشتغال,چهارمحال,و,بختیاری Icana

احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت آب در استان چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به اینکه سرچشمه های آب های رودخانه های بزرگ کشوراز جمله کارون و زاینده رود از محل بارش های خدادادی برف و باران استان چهارمحال و بختیاری جان می گیرد و در حال حاضر تونل های گسترده ای برای انتقال در سال های گذشته طراحی شده و انتقال آب در حال  انجام است، حق مردم استان مبدا این است که از درآمدهای حاصل ازآن بهره مند شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی افزود: لازم به ذکر است که در بحث انتقال آب، در وهله اول آب شرب آنها تامین شده و حق آبه آنها در حوزه کشاورزی، صنعت و برای توسعه اشتغال آنها به صورت ویژه و جدی دیده شود همچنین از منابع آبی و درآمد های حاصله برای توسعه استان نگاه ویژه ای صورت گیرد.

همه باید نسبت به آب به عنوان سرمایه ملی حساس باشند.

انتقال آب بدون انجام کارکارشناسی دقیق حق اجرا ندارد

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: هر انتقال آبی که بدون انجام کارکارشناسی دقیق و مطالعات زیست محیطی و پیوست های فرهنگی اجتماعی و امنیتی باشد، حق اجرا ندارد چراکه همه باید نسبت به آب به عنوان سرمایه ملی حساس باشند.

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس یادآور شد: زمانی انتقال آب معنا پیدا می کند که نیاز شرب ، کشاورزی، صنعت و اشتغال استان مبدا از محل منابع آب دیده شود چراکه آب بهعنوان سرمایه ملی بوده و تصمیمات در خصوص آن در سطح ملی است بنابراین هیچ احدی اب انتقال آب مخالفت نخواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet