هدر موبایل
1399/09/05 15:30:30
سرویس سیاسی
رئیس کمیته دفاعی مجلس:

جمهوری اسلامی دنبال دامن زدن به بازار سوداگری و تجارت سلاح نیست

رئیس کمیته دفاعی مجلس با تاکید بر اینکه ایران دنبال دامن زدن به بازار سوداگری و تجارت سلاح نیست، گفت: تحریم‌های تسلیحاتی لغو شده اما نگاه راهبردی ما صادرات یا حتی واردات سلاح نیست البته در صورت نیاز حق استفاده از این ظرفیت را داریم.
جمهوری اسلامی دنبال دامن زدن به بازار سوداگری و تجارت سلاح نیست رئیس کمیته دفاعی مجلس با تاکید بر اینکه ایران دنبال دامن زدن به بازار سوداگری و تجارت سلاح نیست، گفت: تحریم‌های تسلیحاتی لغو شده اما نگاه راهبردی ما صادرات یا حتی واردات سلاح نیست البته در صورت نیاز حق استفاده از این ظرفیت را داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102530211488.jpg جمهوری,اسلامی,دنبال,دامن,زدن,به,بازار,سوداگری,و,تجارت,سلاح,نیست Icana

سیدعلی آقازاده دافساری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به نگاه جمهوری اسلامی ایران به موضوع لغو تحریم‌های تسلیحاتی، گفت: برابر برخی مفاد برجام، زمانی در رابطه با تحریم تسلیحاتی تعیین شد. این تحریم برابر توافق هسته‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال و اوایل مهرماه سال جاری لغو شد. بنابراین جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی می‌تواند نسبت به واردات و صادرات سلاح عمل کند.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: با این وجود راهبرد جمهوری اسلامی صادرات سلاح به دیگر کشورها نیست و نگاه سودجویانه‌ای به صادرات سلاح مانند کشورهای دیگر همچون آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی که به عنوان تجارت مشروع برای خود قلمداد کردند، ندارد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سوداگری و سودجویی به مسئله واردات سلاح نیز نگاه نمی‌کند، تصریح کرد: با این حال در صورتی که جمهوری اسلامی برای تامین تجهیزات و پشتیبانی نیروهای مسلح خود و راهبرد دفاعی که برای ما متصور است، نیازی داشته باشد، می‌تواند نسبت به این موضوع اقدام کند و تجهیزات مورد نیاز خود را تامین کند که در این زمینه پیگیری‌هایی صورت گرفته است.

آقازاده ادامه داد: همچنین اگر بعضی کشورها برای تامین نیازهای ضروری خود کمکی لازم داشته باشند، جمهوری اسلامی می‌تواند و حق دارد که نسبت به صادرات سلاح اقدام کند اما ایران به دنبال دامن زدن به تجارت سلاح نیست و به این مقوله به عنوان بازار سودجویی نگاه کند حتی مخالف صادرات سلاح های غیرمتعارف است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران دنبال معامله تسلیحاتی در سطح منطقه و جهان نیست، در حقیقت جمهوری اسلامی ایران بسیار مسئولانه به این موضوع نگاه می‌کند و نگاه اعتقادی- اسلامی و فرهنگی به این مقوله دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet