شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/08 16:17:48
سرویس سیاسی
شجاعی علی آبادی با اشاره به طرح اصلاح آئین نامه داخلی مجلس:

تغییرات اساسی در نحوه فعالیت کمیسیون اصل 90 ایجاد می شود

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از ظرفیت والایی برخوردار است که باید با تغییراتی این ظرفیت‌ها شکوفا شوند.
تغییرات اساسی در نحوه فعالیت کمیسیون اصل 90 ایجاد می شود عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از ظرفیت والایی برخوردار است که باید با تغییراتی این ظرفیت‌ها شکوفا شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105567484603.jpg تغییرات,اساسی,در,نحوه,فعالیت,کمیسیون,اصل,90,,ایجاد,می,شود Icana

حسن شجاعی علی آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به طرح تغییراتی در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: کمیسیون اصل 90 تنها کمیسیونی از مجلس شورای اسلامی بوده که از پشتوانه قانون اساسی برخوردار است و همین نشان می‌دهد که ظرفیت بزرگی در این کمیسیون وجود دارد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه از ظرفیت قوانین عادی مربوط به کمیسیون اصل 90 بهره لازم برده نشده است و در حقیقت هم به لحاظ عملی از پتانسیل کمیسیون استفاده نشده و هم اینکه قوانین تصویب شده برای کمیسیون اصل 90 نتوانستند ظرفیت موجود را شکوفا کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر درصدد هستیم که متناسب با ظرفیتی که اصل 90 قانون اساسی در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار داده است، یک باز طراحی و باز مهندسی در کمیسیون اصل 90 داشته باشیم و قوانین عادی پراکنده‌ای که در کمیسیون وجود دارد را انسجام ببخشیم و یک ظرفیت سازی جدیدی را در قوانین عادی نسبت به کمیسیون اصل 90 پیش بینی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طرح تغییرات  کمیسیون اصل 90 به تازگی کلید خورده و مشغول ایده پردازی و در حال مشورت گرفتن با صاحب  نظران مربوطه هستیم که به تدریج باز طراحی در کمیسیون اصل 90 صورت بگیرد و اگر ذیل آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دیده شود باید در کمیسیون آئین نامه مطرح و پس از آن در صحن به تصویب برسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet