شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/05 15:39:19
سرویس بین الملل
اسماعیلی با اشاره به اظهارات مداخله‌جویانه وزیر امورخارجه سوئد:

وزارت امور خارجه، سفیر سوئد را احضار کند

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس گفت: امورات داخلی جمهوری اسلامی ایران هیچگونه ارتباطی به دیگر کشورها ندارند و وزارت خارجه باید سفیر سوئد را احضار کند تا عبرتی برای آنها شود.
وزارت امور خارجه، سفیر سوئد را احضار کند نماینده مردم گرمی مغان در مجلس گفت: امورات داخلی جمهوری اسلامی ایران هیچگونه ارتباطی به دیگر کشورها ندارند و وزارت خارجه باید سفیر سوئد را احضار کند تا عبرتی برای آنها شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109968495845.jpg وزارت,امور,خارجه،,سفیر,سوئد,را,احضار,کند Icana

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات مداخله جویانه وزیر امور خارجه سوئد در امورات داخلی ایران، گفت: براساس حقوق بین‌الملل هر گونه مداخله‌ای در امورات کشورها نقض قوانین محسوب می‌شود و قطعا چنین اظهاراتی نیز بی اساس و فاقد ارزش حقوقی است.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه برخی از کشورها به ویژه اعضای اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا به قوانین بین‌المللی پایبند نبوده و در امورات دیگر کشورها اقدامات مداخله جویانه‌ای دارند و خود را ارباب و دیگر کشورها را رعیت می‌دانند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اظهارات وزیر خارجه سوئد نقض قوانین بینالملل به شمار می‌رود و باید بدانند که امورات داخلی کشورمان هیچگونه ارتباطی به آنها ندارد.

وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی هیچ گونه مداخله‌ای را برنمی‌تابد و از وزارت امور خارجه خواستاریم در این خصوص مواضع صریحی را داشته باشند و حتی سفیر سوئد را احضار کنند تا حساب کار به دستشان بیاید که ایران اسلامی از اقتدار کافی برخوردار است.

لازم به ذکر است، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به توئیت خانم «لینده» وزیر خارجه سوئد که سه‌شنبه شب پس از تماس تلفنی وزرای خارجه دو کشور منتشر شد، اظهار کرد: متاسفانه اطلاعات مقامات سوئدی درخصوص وضعیت آقای جلالی که بنا به جرائم امنیتی در زندان به سر می‌برد، ناقص و غلط است.

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: همان طور که وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو برای خانم لینده توضیح داد، قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران مستقل بوده و هرگونه دخالت در صدور یا اجرای احکام قضایی مردود و غیر قابل پذیرش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet