شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/10 11:08:24
سرویس سیاسی
حسن پور بیگلری:

ایران در زمینه برجام اصل عدم اعتماد را مدنظر داشته باشد/ راهبرد نهایی اتکا بر توانمندی های داخلی است

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت:در زمینه برجام باید اصل عدم اعتماد به اروپا را مدنظر داشته باشیم و از موضع عزت و اقتدار منافع ملی را دنبال کنیم.
ایران در زمینه برجام اصل عدم اعتماد را مدنظر داشته باشد/ راهبرد نهایی اتکا بر توانمندی های داخلی است رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت:در زمینه برجام باید اصل عدم اعتماد به اروپا را مدنظر داشته باشیم و از موضع عزت و اقتدار منافع ملی را دنبال کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105425080511.jpg ایران,در,زمینه,برجام,اصل,عدم,اعتماد,را,مدنظر,داشته,باشد/,راهبرد,نهایی,اتکا,بر,توانمندی,های,داخلی,است Icana

شهباز حسن‌پور‌بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به گفتاردرمانی اروپایی ها در زمینه لغو تحریم ها،گفت: بعد از بدعهدی آمریکا و خروج از برجام، اروپایی­‌ها نیز در عمل به تعهدات خود ناتوان بوده و تاکنون فقط به حمایت­‌های لفظی از برجام بسنده کرده اند.

وی افزود:اروپایی­‌ها باید به تعهداتی که طبق برجام پذیرفته­‌اند، عمل کنند و منافع ما را از این توافق تأمین کنند، اما مشکل اصلی از جایی شروع می شود که اروپایی ها قصد دارند با اتخاذ موضع گیری های سیاسی ایران را در برجام نگه دارند اما تحریم ها نیز باقی بماند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره «خنثی‌سازی تحریم‌ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» ،مطرح کرد: راه مذاکره را سالها پیمودیم و حالا باید از این فرصت تحریم‌ها برای جهش تولید و قطع وابستگی به نفت با تکیه بر ظرفیت جوانان و نخبگان و ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد:اروپایی ها با سیاست های آمریکا علیه کشورمان همسو هستند؛اما در گفتمانشان از مخالف خود با تحریم ها سخن می گویند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر درمجلس بااشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر استقلال موشکی کشور ،مطرح کرد:همانطور که رهبری معظم فرمودند اروپا نباید بر توان موشکی ما دخالت کند در حالی که در همه امور منطقه دخالت می کنند؛ آمریکایی ها رژیم های نامشروع را به تسلیحات اتمی مجهز می کنند، به کشورهای منطقه انواع سلاح های غیرمتعارف را می فروشند و به راحتی نسبت به فعالیت های مشکوک هسته ای برخی کشورها چشم پوشی می کنند.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اتخاذ موضع گیری های سیاسی برای عدم همراهی با تحریم های آمریکا از سوی اروپا کافی نیست و این کشورها باید راهکارهای عملی برای خنثی سازی محدودیت ها علیه ایران ارائه کنند.

وی افزود:جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر پتانسیل‌های درونی و توان داخلی می‌تواند با انفعال اروپایی‌ها در برجام مقابله کند؛هرچند امیدی هم به سرنوشت برجام نداشته باشد. 

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد:در زمینه برجام باید اصل عدم اعتماد به غرب را مدنظر داشته باشیم و از موضع عزت و اقتدار منافع ملی را دنبال کنیم، فراموش نکنیم  راهبرد نهایی ما اتکا بر توانمندی های داخلی است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet