خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/08 15:44:29
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد

جزئیات طرح کمیسیون آموزش برای تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی در آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از طرح جدید مجلس برای ساماندهی نیروهای غیررسمی در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بر اساس این طرح سابقه این معلمان به عنوان امتیاز مثبتی در آزمون برای آن‌ها به شمار می‌آید.
جزئیات طرح کمیسیون آموزش برای تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی در آموزش و پرورش سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از طرح جدید مجلس برای ساماندهی نیروهای غیررسمی در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بر اساس این طرح سابقه این معلمان به عنوان امتیاز مثبتی در آزمون برای آن‌ها به شمار می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/202007107382202424.jpg جزئیات,طرح,کمیسیون,آموزش,برای,تعیین,تکلیف,نیروهای,غیررسمی,در,آموزش,و,پرورش Icana

احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  با یادآوری اینکه تأکید کمیسیون آموزش بر جذب معلم در آموزش و پرورش از درگاه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی بر اساس فرمایشات رهبر حکیم انقلاب است، اظهار کرد: در همین راستا کمیسیون آموزش جلسات متعددی طی هفته‌های گذشته با وزیر آموزش و پرورش، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه و رئیس دانشگاه فرهنگیان برای ساماندهی و نحوه جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش داشت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر همین اساس کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های نام برده و اعضای کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات برای ساماندهی نیروی انسانی تشکیل شد، افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته آموزش و پرورش در حال حاضر به 197 هزار معلم نیاز دارد و این نیاز از مسیرهای مختلف در حال تأمین است.

وی، یکی از اصلی ترین مسیرهای تأمین نیروی انسانی در آموزش و پرورش را دانشگاه فرهنگیان برشمرد که تا مهر ۱۴۰۰ تعداد ۵۴ هزار معلم تربیت خواهد کرد.

اولویت جذب در آموزش و پرورش با کدام گروه است؟

وی تصریح کرد: از سوی دیگر کمیسیون آموزش مجلس بر تعیین تکلیف نیروهای بلاتکلیف در آموزش و پرورش نیز تأکید دارد؛ در حال حاضر آموزش و پرورش با نیروهایی مواجه است که به استخدام رسمی آموزش و پرورش درنیامده‌اند و در قالب‌های مختلف از جمله خرید خدماتی، حق التدریسی، نهضتی و پیش دبستانی با آموزش و پرورش همکاری دارند و اولویت برای جذب نیروی جدید در آموزش و پرورش باید با این عزیزان که چندین سال در آموزش و پرورش سابقه دارند، باشد.

طرح کمیسیون آموزش برای استخدام نیروهای با سابقه چیست؟ 

وی اضافه کرد: بر همین مبنا کمیسیون آموزش و تحقیقات پیشنهاد کرده است که از این نیروها با برگزاری آزمون و طی دوره‌ای در دانشگاه فرهنگیان استفاده شود و سابقه تدریس معلمان به عنوان امتیاز مثبتی در آزمون استخدامی معلمان لحاظ شود؛ البته این پیشنهاد هنوز قطعی نشده و نیازمند بررسی دقیق‌تر است.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: طی جلسات آینده این پیشنهادات در کمیسیون بررسی و نهایی و سپس راهی صحن علنی خواهد شد تا یک برای همیشه موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش دقیق و نظام مند شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet