شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/09/10 13:02:49
سرویس سیاسی
رحیمی‌جهان آبادی:

ترور نباید به دعوای سیاسی تبدیل شود/ پاسخ قاطع، سخت و مرگبار در انتظار تروریست‌ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان نباید به دعوای سیاسی تبدیل شود.
ترور نباید به دعوای سیاسی تبدیل شود/ پاسخ قاطع، سخت و مرگبار در انتظار تروریست‌ها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان نباید به دعوای سیاسی تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg ترور,نباید,به,دعوای,سیاسی,تبدیل,شود/,پاسخ,قاطع،,سخت,و,مرگبار,در,انتظار,تروریست‌ها Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران ترور شهید فخری زاده، گفت: برنامه ترور دانشمندان هسته ای کشورمان یکی از بخش های نقشه اسرائیلی ها برای مقابله با فناوری و پیشرفت ایران در ابعاد نظامی و غیرنظامی است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدامات خرابکارانه در نطنز و انتشار ویروس در تاسیسات اتمی از مصداق های مقابله اسرائیل با کشورمان است؛ همچنین ترورهایی که از دهه 80 شروع شده و دانشمندان کشورمان را مورد هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: این ترور در برهه ای از زمان رخ می دهد که زمزمه بازگشت آمریکا به برجام از سوی بایدن مطرح است و در این راستا اسرائیلی ها و کشورهای عربی دست و پا زدند تا این امر محقق نشود و کشورمان دچار چالش مجدد و درگیری های منطقه شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: اسرائیلی ها بر اساس محاسباتشان احساس می کنند فرصت کمی برای جلوگیری از رسیدن ایران به مرزی هایی مشخص از فناوری هسته ای دارند اما مهم در حالیست که ایران دارای صنعت هسته ای بومی است و از توانایی لازم برای آموزش و تربیت دانشمندان، استخراج مواد اولیه، تولید کیک زرد و ساخت سانتریفیوژ برخوردار است.

رحیمی جهان آبادی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب تاکید جدی بر پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران ترور شهید فخری زاده داشتند، گفت: آمران این رخداد آمریکایی ها و اسرائیلی ها هستند اما عاملان نیاز به شناسایی دارد از این رو وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه باید بررسی های دقیق تری انجام دهند. بر این اساس اگر فتنه و نفوذ رخ داده باید به شدت مورد پیگیری و بررسی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع ترور دانشمند هسته ای کشورمان نباید به دعوای سیاسی تبدیل شود، ادامه داد: هیچ طیف و جناحی نیست که از این حادثه تروریستی غمگین نباشد؛ به عبارتی هیچ فردی نیست که مشاهده کند فرزندان ایران شهید می شوند و تمام وجودش به خشم تبدیل نشود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه چالش ایران و اسرائیل به جای حساس رسیده است، افزود: بنابراین نباید در تله اسرائیلی ها قرار بگیریم بلکه ما باید قاعده بازی را مشخص کنیم که در چه زمان و مکان به سراغ اسرائیلی ها برویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک اسرائیل با سرنوشت و هستی خودش بازی می کند و این امر برایشان مرگبار خواهد بود؛ اسرائیل نمی تواند به ایران آسیب بزند زیرا پاسخ قاطع، سخت و مرگبار دریافت خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet