شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/09 11:29:18
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

نحوه عضویت نمایندگان جدید الورود به مجلس در کمیسیون ها برای بررسی بیشتر به کمیسیون آئین نامه ارجاع شد

نمایندگان مجلس برای بررسی بیشتر طرحی جهت اصلاح آئین نامه برای عضویت نمایندگان جدید الورود در کمیسیون های تخصصی آن را به کمیسیون آئین نامه ارجاع دادند.
نحوه عضویت نمایندگان جدید الورود به مجلس در کمیسیون ها برای بررسی بیشتر به کمیسیون آئین نامه ارجاع شد نمایندگان مجلس برای بررسی بیشتر طرحی جهت اصلاح آئین نامه برای عضویت نمایندگان جدید الورود در کمیسیون های تخصصی آن را به کمیسیون آئین نامه ارجاع دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011108459495769.jpg نحوه,عضویت,نمایندگان,جدید,الورود,به,مجلس,در,کمیسیون,ها,برای,بررسی,بیشتر,به,کمیسیون,آئین,نامه,ارجاع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 9 آذرماه) مجلس شورای اسلامی با ارجاع طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به ماده 38 قانون آیین نامه داخلی، به این کمیسیون جهت بررسی مجدد موافقت کردند.

براساس مصوبه کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس مقرر شده بود؛ 8 نماینده جدید الورود مجلس با شرط کسب امتیاز بیشتر از آخرین نفر عضو کمیسیون های تخصصی مجلس امکان عضویت در این کمیسیون ها را داشته باشند که این مصوبه در صحن علنی گذشته مجلس حائز رأی نمایندگان نشد که امروز براساس ماده 130 قانون آئین نامه داخلی، با ارجاع مجدد آن به کمیسیون جهت بررسی بیشتر موافقت شد.

در ماده 130 قانون آئین نامه داخلی مجلس آمده است؛ اگر طرحى مورد تصویب مجلس یا کمیسیون‏هاى موضوع اصل هشتاد و پنجم (85) قانون اساسى واقع نشد بدون تغییر اساسى تا شش ماه دیگر نمى‏ توان آن را مجدداً به مجلس پیشنهاد نمود مگر با تقاضاى کتبى پنجاه نفر نماینده و تصویب مجلس./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet