شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/09 12:46:32
سرویس صحن
مخالفان بررسی دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها:

اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با محتوای فعلی مشکلی را حل نمی کند

مخالفان بررسی دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها دلایل مخالفت خود را تشریح کردند.
اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با محتوای فعلی مشکلی را حل نمی کند مخالفان بررسی دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها دلایل مخالفت خود را تشریح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011108459495769.jpg اقدام,راهبردی,برای,لغو,تحریم,ها,با,محتوای,فعلی,مشکلی,را,حل,نمی,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مخالفان بررسی دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در نشست علنی امروز (یکشنبه، 9 آذرماه) مجلس شورای اسلامی دلایل مخالفت خود را تشریح کردند.

جواد کریمی قدوسی شهادت محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان را تسلیت و در مخالفت با بررسی دو فوریت این طرح، گفت: عنوان طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها است اما متاسفانه در آن محتوایی برای لغو تحریم ها دیده نشده در واقع عنوانی با پوسته خالی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست داخلی مجلس ادامه داد: تا ساعت 2 شب این طرح مورد بررسی قرار گرفت و کمیسیون امنیت نیز جلسات زیادی را برای بررسی آن برگزار کرد. مقام معظم رهبری دستور دادند 5 گام برای بازگشت به تعهداتی که خلاف قانون انجام شد برداشته شود و هم اکنون در حال اجراست و آژانس در این رابطه گزارش می دهد که ایران سانتریفیوژهای جدید نصب کرده، غنی سازی و ذخیره را افزایش داده و هدف توقف جرای پروتکل الحاقی بوده است.

وی ادامه داد: در این طرح موضوع جدیدی مطرح نشده و اگر می خواهیم به این طرح محتوا بدهیم باید عبارت خروج از NPT در صورتی که اروپایی ها لغو تحریم ها را در دستورکار قرار ندهند را در آن پیش بینی کنیم و باید به اروپایی ها ظرف 6 ماه زمان بدهیم که تحریم ها را لغو کنند در غیر این صورت ایران از NPT خارج می شود و پروتکل الحاقی یکی از تعهدات برجام بوده که باقیمانده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: زمانی که آمانو به ایران آمد خواستار بازدید از پارچین و مصاحبه با یکی از دانشمندان هسته ای شد و این دو خواسته انجام شد و پس از بازگشتش آژانس پرونده PMD را بست و برجام امضا شد که این موارد زمینه نفوذ و دادن اطلاعات به دشمن را فراهم کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ضربه از ناحیه نفوذ است و از این جهت مخالف هستیم وگرنه ما دائم به لغو پروتکل اصرار داریم ولی این اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با محتوای فعلی مشکلی را حل نمی کند.

همچنین محمدرضا صباغیان بافقی درمخالفت با دو فوریت این طرح، یادآور شد: آمریکا و کشورهای غربی نشان دادند پایبند به هیچ نوع تعهدی نیستند چرا هر روز باید انتظار بکشیم که تحریم ها افزایش یابد، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و فخری زاده حکایت از همین موضوع دارد چرا ما طرح سه فوریتی ارائه نمی دهیم و منفعلانه عمل می کنیم.

وی ادامه داد: اظهار عجز پیش دشمن خطاست و اگر دشمن بفهمد که در دفاع از خودمان شک داریم جسورتر می شود، اگر قرار باشد طرحی تصویب و عملی نشود و پس از چندین روز یادمان برود چه فایده ای دارد مگر در برجام ذکر نشده بود که اگر طرف خارجی به تعهدات خود عمل نکند ما او را وادار به اجرای تعهدات می کنیم.

صباغیان گفت: تقاضا داریم تمام مسئولان نظام و مجلس برای این قضیه تصمیم  جدی بگیرند زیرا دشمن خواب های آشفته ای برای ما دیده و باید مشکلات را از درون حل کرد و به نظارت داخلی توجه کنیم تا دشمن بداند ایران یکصدا و همگام در مقابل فشارش ایستاده است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یادآور شد: اختیاری که به آژانس اتمی داده ایم و تمامی مراکز ما را نظارت می کند درست نیست زیرا سرسپرده است؛ باید همه ابعاد دیده شده و تصمیم سنجیده بگیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet