ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1399/09/09 12:37:49
سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد

بازگشت ظرفیت غنی‌سازی ایران به میزان قبل از برجام

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با استفاده از ظرفیت‌های سازمان انرژی اتمی با رعایت مفاد برجام و در چارچوب موازین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ظرفیت غنی سازی به قبل از برجام برمی‌گردد.
بازگشت ظرفیت غنی‌سازی ایران به میزان قبل از برجام نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با استفاده از ظرفیت‌های سازمان انرژی اتمی با رعایت مفاد برجام و در چارچوب موازین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ظرفیت غنی سازی به قبل از برجام برمی‌گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107659263321.jpg بازگشت,ظرفیت,غنی‌سازی,ایران,به,میزان,قبل,از,برجام Icana

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها در صحن مجلس، گفت: 6 ماه روی این طرح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کار شده و همه موضوعات برجام از جمله پروتکل الحاقی در آن لحاظ شده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: تا زمانی که 4+1 به برجام پایند باشد ماهم پایبند خواهیم بود و تا زمانی که معتقد به این معاهده باشند ماهم معتقد خواهیم بود.

وی افزود:با توجه به این که  برخورداری از انرژی صلح آمیز حق مسلم کشورمان است برای همین طرح اقدام راهبردی لغو تحریم ها را طراحی کردیم که دو فوریت آن صبح امروز در صحن مطرح شد و قرار است تا روز چهارشنبه  تصویب شود.

حیدری بیان کرد: عده ای از نمایندگان به دنبال تدوین طرحی سه فوریتی، هم راستا با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها بودند، پس از جلسه‌ای که با آن‌ها برگزار شد، از ارائه طرح خود منصرف شدند و قرار شد همان طرح اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها در صحن بررسی شود.

وی ابراز کرد : وقتی طرحی پخته‌تر وجود دارد که افراد متخصص در مجلس بر روی آن کار کارشناسی کرده اند و در دستور کار است، ارائه طرح جدید دو یا سه فوریتی هم راستای آن  توجیهی ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها تلاش شده با استفاده از ظرفیت های سازمان انرژی اتمی با رعایت مفاد برجام و در چارچوب موازین آژانس بین المللی انرژی اتمی، ظرفیت غنی سازی به قبل از برجام برمی‌گردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet