شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/09 17:02:14
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی مطرح کرد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، پیگیر پرونده دیپلمات ایرانی زندانی شده در بلژیک

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای موضوع زندانی شدن دیپلمات کشورمان را دنبال خواهد کرد.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، پیگیر پرونده دیپلمات ایرانی زندانی شده در بلژیک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای موضوع زندانی شدن دیپلمات کشورمان را دنبال خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903102037377096.jpg کمیسیون,امنیت,ملی,و,سیاست,خارجی،,,پیگیر,پرونده,دیپلمات,ایرانی,زندانی,شده,در,بلژیک Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به محاکمه دیپلمات کشورمان، اسدالله اسدی در دادگاه بلژیک  اشاره کرد و گفت: در اتحادیه اروپا رفتارهای دوگانه به محوریت نظام سرمایداری در برخورد با کشورهای دیگر یک اصل تلقی می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ویژه فرانسه که ادعای آزادی بیان را دارد و همچنین مخالف تروریسم هم بوده؛ متاسفانه پناهگاه امن برای چندین هزار نفر از اعضای سازمان تروریستی منافیقن شده است.

وی تاکید کرد: اسنادی بالغ بر 17 هزار شهید ترور را در اختیار فرانسه قرار دادیم و مستنداتی در این خصوص به آنها ارائه شد، اما دریغ از اینکه یک نفر از اعضای سازمان منافقین را دستگیر و  مجازات کنند و یا در اختیار پلیس اینترپل قرار دهند تا اینکه جمهوری اسلامی آنها را مورد محاکمه قرار دهد ، ناگفته نماند که اعضای سازمان تروریستی منافقین بسیاری از چهره های برجسته ما را به شهادت رساندند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یک کشور اروپایی برای باجگیری از جمهوری اسلامی و فعال کردن اهرم فشار محاکمه، دیپلمات کشورمان را متهم به زندان می‌کنند، اروپایی‌ها به تجربه این را دریافته‌اند که جمهوری اسلامی در قبال چنین رفتارهایی بی تفاوت نخواهد نشست و روزی هم خواهد رسید که این حکم ملغی و  دیپلماتمان به کشور باز خواهد گشت.

کریمی قدوسی تصریح کرد: اروپایی‌ها در نقطه ضعف و فروپاشی قرار دارند؛ بنابراین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و دیگر اتفاقات بیانگر چنین مسئله‌ای است فلذا در چنین شرایطی به مصلحت اروپایی‌ها نیست که با جمهوری اسلامی رفتار دوگانه داشته باشند و دیپلمات‌هایی که از مصونیت برخوردار هستند را زندانی کند و همه این موضوعات نقض پروتکل‌های بین‌الملی است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی موضوع دیپلمات زندانی شده کشورمان را مطرح خواهد کرد و از مسئولان وزارت خارجه دعوت می‌کنیم تا پاسخ بدهند که در این زمینه چه اقداماتی انجام گرفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet