شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/10 10:25:25
سرویس سیاسی
خسروی:

نمایندگان با ارائه طرح‌های قوی و تصویب قوانین مستحکم در راس امور بودن مجلس را محقق کنند

نماینده مردم بیرجند در مجلس گفت: نمایندگان باید با رعایت اخلاق اسلامی و سیاسی، ارائه طرح های قوی و تصویب قوانین مستحکم در رأس امور بودن مجلس را محقق کنند.
نمایندگان با ارائه طرح‌های قوی و تصویب قوانین مستحکم در راس امور بودن مجلس را محقق کنند نماینده مردم بیرجند در مجلس گفت: نمایندگان باید با رعایت اخلاق اسلامی و سیاسی، ارائه طرح های قوی و تصویب قوانین مستحکم در رأس امور بودن مجلس را محقق کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106187899570.jpg نمایندگان,با,ارائه,طرح‌های,قوی,و,تصویب,قوانین,مستحکم,در,راس,امور,بودن,مجلس,را,محقق,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حسین خسروی اسفزار نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز مجلس، گفت: 10 آذرماه به مناسبت شهادت آیت الله مدرس؛ به عنوان روز مجلس نامگذاری شده است و این شهید بزرگوار باید الگویی برای همه مدیران و مسئولان سه قوه کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر مدرس الگوی عملی مسئولان باشد دیگر هیچ مشکل سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نخواهیم داشت، افزود: در حالی هنوز صحبت از حقوق های نجومی است که مدرس بسیار ساده زیست بود؛ یکی از فرزندانش در خاطراتش از زمانی می گوید که پدرش رئیس مجلس بود اما شب هایی را گرسنه می خوابیدند، یا اینکه در راه برگشت به خانه؛ حتی پیراهنش را هم به نیازمندان می بخشید.

نباید در رسانه ها و تیتر اخبار دشمن را بزرگ کنیم

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه مدرس دشمن را ضعیف می دانست؛ البته نه به این معنی که از او غافل شود، گفت: ما هم نباید در رسانه ها و تیتر اخبار، دشمن را بزرگ کنیم، باید به جای اینکه اوباما را برای اینکه صنعت هسته ای ما را بدون شلیک حتی یک گلوله به این حال و روز انداخت؛ باهوش و خودمان را ضعیف بدانیم، به توانایی های خودمان اعتماد کنیم. مذاکرات انجام شد اما تحریم ها و مشکلات بیشتر هم بیشتر شد، دلار 3 هزار تومانی در زمان مذاکرات تا بالای 30 هزار تومان هم افزایش یافت.

خسروی اسفزار یادآور شد: مدرس آینه عبرت ما و شخصیتی بود که رضاخان و انگلیسی ها واقعا از او می ترسیدند و اکنون هم ما رئیس دولت و مجلسی اینگونه می خواهیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مدرس مصداق بارز تعبیر شهید بهشتی مبنی بر اینکه ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت؛ و شخصیتی بود که هزینه اش کم و خدماتش بسیار بالا و ارزشمند بود.

باید در برابر قاتلان شهید فخری زاده بایستیم

وی ادامه داد: همانطور که مدرس در برابر انگلیسی‌ها ایستاد، اکنون ما هم باید با دقت و مراقبت های نظامی و انتظامی، در برابر قاتلان شهید فخری زاده بایستیم و آرامش را از اسرائیل و آمریکا بگیرم. همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند که اگر آرامشان بگذاریم؛ آراممان نخواهند گذاشت.

خسروی یادآور شد: یکی از ویژگی های شهید مدرس در مجلس هم این بود که وی بخشی نگر نبود ما هم باید با الگوگیری از این شخصیت، بیشتر از حوزه انتخابیه، به فکر منافع ملی باشیم و در طرح ها و دفاعیات این موضوع را در نظر بگیریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: آرمان مجلس شورای اسلامی همان فراگیری اسلام ناب محمدی نه به معنای کشور گشایی بلکه به معنای نجات بشر است و همانطور که هم اکنون بیماران کرونایی سالمند در کشورهای غربی و اروپایی مورد بی توجهی قرار می گیرند اما در جمهوری اسلامی؛ علیرغم تحریم ها و فشارهای دشمن و سوء مدیریت ها، بهترین و بیشترین کمک‌ها تحت عنوان کمک‌های مومنانه به مردم ارائه می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت مجلس، تصریح کرد: مجلس جزو سه قوه و سه رکن نظام است که چندین اصل قانون اساسی هم در مورد آن است و امام خمینی(ره) هم آن را در رأس امور می دانست.

خسروی تاکید کرد: در یک مورد این خود نمایندگان مجلس هستند که می توانند با رعایت اخلاق اسلامی و سیاسی، ارائه های طرح های قوی، قوانین مستحکم و انجام وظیفه به نحو احسن؛ در رأس امور بودن مجلس را محقق کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اولویت اول مجلس و همچنین توصیه مقام معظم رهبری به نمایندگان، بحث اقتصاد و معیشت بوده است، افزود: مجلس یازدهم در حوزه اقتصاد طرح های متعددی را دنبال می کند که از جمله آن می توان به طرح مالیات بر خانه های خالی، طرح مسکن، طرح کارت خرید برای مردم نام برد.

خسروی بیان کرد: متاسفانه فرایند یک طرح و لایحه و تبدیل آن به قانون و اجرا شدن، فرایند طولانی است و تا زمانی که برای مردم ملموس و محسوس شود و دست آنها را بگیرد، زمان زیادی می برد.

وی با اشاره به مطالبه گری مردم در خصوص شفافیت و تاکید بر اینکه این مطالبه باید از هر سه قوه انجام شود، افزود: شهید مدرس حتی برای بقال و مغازه دار هم از طرح ها و اقدامات مجلس سخن می‌گفت در واقع شفافیت در امور مال دوران مدرس بود؛ مجلس طرح ارائه کالابرگ به مردم را مطرح کرد اما دولت به دلیل مشخص نبودن منبع تامین این بودجه، با آن مخالفت کرد. اما خود دولت پس از چند روز طرح تخصیص 100 هزار تومان کمک معیشتی به ازای هر عضو خانواده را تصویب کرد اکنون این سوال مطرح است که اگر برای طرح مجلس منبع و بودجه نبود، چطور برای طرح دولت هست؟ مگر دولت گنج پیدا کرده است؟

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس محل تامین این بودجه را از محل هزینه تراکنش های بانکی که پول هنگفتی است، تعیین کرده بود و مجلس و همه نهادهای قانونی باید بر مسیر هزینه کرد این درآمد نظارت داشته باشند تا خدای ناکرده مسیرهای انحرافی را طی نکند.

وی با بیان اینکه شعار اول مجلس که در همان نطق ابتدایی رئیس مجلس هم بیان شد، این بود که مجلس به دنبال مچ گیری از دولت نیست بلکه به دنبال دست گیری است؛ البته نه به این معنی که وظیفه ذاتی و قانونی نظارت، ابزار نظارت، تذکر، سوال، استیضاح، تحقیق و تفحص را انجام ندهد، بلکه این وظایف را در حالت دوستانه انجام دهد؛ شاید برخی از نمایندگان نطق های تندی را هم داشته اند، اما در کلیت کار تاکنون مجلس با همین شعار پیش رفته است و مبنای او بر تعامل بوده است.

خسروی اسفزار ادامه داد: تاکنون برخی از نمایندگان موضوع استیضاح برخی از وزرا را مطرح کرده اند، اما برای اینکه استیضاح آثار منفی بیشتری برای مردم نداشته باشد، مجلس بر محور تعامل حرکت کرده در واقع مجلس اگر تعامل نمی داشت، استیضاح را به عنوان آخرین حربه، در اولین قدم انجام می داد، اما مجلس بر عقیده تعامل باقی مانده و آن را در عمل هم نشان داده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: تاکنون چندین نفر از نمایندگان بر سر رئیس مجلس فریاد کشیدند و 200 نفر هم نامه استیضاح رئیس جمهور را امضا کرده اند، اما مجلس شعار تعامل خود را در عمل نشان داده، چرا که دست یاری خدا با جماعت است.

خسروی اسفزار تصریح کرد: وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند که مذاکرات جواب نمی‌دهد؛ حالا می خواهد چه بایدن باشد و چه ترامپ! باید هر سه قوه کشور با هم متحد باشند و یک صدا از مملکت بیرون آید دشمن با اصل نظام و سرمایه‌های مخالف است، تاکید کرد: دشمن امثال فخری‌زاده که به صورت گمنام برای کشور کار می‌کنند را از ما می‌گیرد، اما ما به عنوان مخالف و موافق در برابر دشمن قرار گرفته ایم.

وی یادآور شد: اگر تابع قانون هستیم؛ بر اساس اصل 110 قانون اساسی، سیاست های کلی نظام توسط رهبری تعیین می شود. اگر تابع اسلام و قرآن هستیم؛ ولایت فقیه، ولایت رسول الله است. اگر تابع تجربه هستیم؛ کارکشته های مدیریت دنیا مثل پوتین و خانم رایس، همه به مدیریت رهبری واقفند. اما چرا ما در کشور دو تا ساز مخالف داریم؟

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری کلید حل مشکلات مردم را در درون کشور می دانند نه بیرون آن، گفت: اما چرا ما به جای اتحاد، باید دیگران را کدخدا بدانیم؟ ایشان بارها تاکید کردند که نه مذاکره ای صورت خواهد گرفت و نه جنگی روی خواهد داد اما چرا برخی از مسئولان به دنبال مذاکره هستند؟ چه کسانی به دولت علامت می دهند؟ تا کی باید شاهد این دو دستگی ها باشیم؟

خسروی ادامه داد: اکنون که همه باید با محوریت رهبری صحبت کنیم، چرا شاهد چند صدایی هستیم؟ چرا برخی ها نامه می نویسند که باید از ظرفیت بایدن برای برگشت به مذاکرات استفاده کنیم؟ مگر امیرالمومنین(ع) نفرمودند که " صحنه های عبرت آموزی زیاد است، اما عبرت آموزان کم هستند؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet