خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/10 10:37:32
سرویس سیاسی
شریعتی:

ایران از آمران ترور شهید فخری زاده به شورای امنیت شکایت کند/ سناریوی دشمن، ممانعت از تثبیت پایدار ایران در منطقه است

نماینده مجلس یازدهم، با بیان اینکه ایران باید از آمران ترور شهید فخری زاده به شورای امنیت شکایت کند، گفت: خاورمیانه در حال تثبیت موقعیت تعیین کنندگی ایران در تحولات منطقه ای است.
ایران از آمران ترور شهید فخری زاده به شورای امنیت شکایت کند/ سناریوی دشمن، ممانعت از تثبیت پایدار ایران در منطقه است نماینده مجلس یازدهم، با بیان اینکه ایران باید از آمران ترور شهید فخری زاده به شورای امنیت شکایت کند، گفت: خاورمیانه در حال تثبیت موقعیت تعیین کنندگی ایران در تحولات منطقه ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100478079341.jpg ایران,از,آمران,ترور,شهید,فخری,زاده,به,شورای,امنیت,شکایت,کند/,سناریوی,دشمن،,ممانعت,از,تثبیت,پایدار,,ایران,در,منطقه,است Icana

غلامرضا شریعتی اندراتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده دانشمند هسته ای کشور، گفت: ترور شهید فخری زاده قطعا نقض قوانین بین المللی است، از این رو شکایت به شورای امنیت، راهکار حقوقی پذیرفته شده در نظام جهانی است که هنوز انجام نشده و دستگاه دیپلماسی دولت، باید از تحرکات توئیتری فراتر برود. منطق سازی کاذب و روایت سازی هدفمند از ترور شهید هسته ای کشور را می توان روی دیگری از خط ترور تحلیل کرد.

محسن فخری‌زاده

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیاست اعلامی سازمان های حقوقی بین الملل و نهادهای مرتبط با آن، با سیاست های اعمالی آن ها متفاوت است و اصرار مضحک رژیم صهیونیستی در موضع گیری های رسمی خود مبنی بر خویشتن داری دو طرفه حادثه، از سناریوی واحدی سرچشمه می‌گیرد.

خاورمیانه در حال تثبیت موقعیت تعیین کنندگی ایران در هر گونه تحولات منطقه ای است

شریعتی افزود: خاورمیانه در حال تغییر ساختار جغرافیای سیاسی، تولد مناسبات نوین قدرت و البته تثبیت موقعیت تعیین کنندگی نهایی ایران در هر گونه تحولات منطقه ای است و سناریوی اصلی دشمن، ممانعت از تثبیت پایدار چنین موقعیتی است.

ایران نسبت به ترور شهید فخری زاده واکنشی درست، هوشمندانه و حداکثری نشان خواهد داد

وی تصریح کرد: این فرض اصلی و بدیهی ما است که در اقدام اساسی خود، بدور از هیجان و خارج از زمین بازی دشمن، عمل خواهیم کرد و واکنشی درست، هوشمندانه و حداکثری نشان خواهیم داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet