شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/10 17:03:22
سرویس استان ها
راستینه هفشجانی خبر داد:

نهایی شدن تخصیص 50 میلیارد تومان اوراق صکوک به شهرداری شهرکرد

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس گفت: مقرر شد در اجرای بند (د) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور، موضوع اوراق مالی اسلامی شهرداری ها و درخواست شهرداری شهرکرد به منظور استفاده از اوراق مشارکت سال ۹۹ برای تکمیل طرح سامانه اتوبوسرانی و حمل ونقل همگانی به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان، تایید شود.
نهایی شدن تخصیص 50 میلیارد تومان اوراق صکوک به شهرداری شهرکرد نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس گفت: مقرر شد در اجرای بند (د) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور، موضوع اوراق مالی اسلامی شهرداری ها و درخواست شهرداری شهرکرد به منظور استفاده از اوراق مشارکت سال ۹۹ برای تکمیل طرح سامانه اتوبوسرانی و حمل ونقل همگانی به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان، تایید شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009104379146614.jpg نهایی,شدن,تخصیص,50,میلیارد,تومان,اوراق,صکوک,به,شهرداری,شهرکرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ احمد راستینه هفشجانی ، نماینده مردم شهرکرد، بن و ‌سامان و عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن تخصیص 50 میلیارد تومان اوراق صکوک به شهرداری شهرکرد خبر داد.

بر اساس این گزارش، این نماینده مجلس در دوره یازدهم گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهرکرد طرح ساماندهی و ارتقاء حمل ونقل همگانی شهری با خرید 20 دستگاه اتوبوس درون شهری شهر وتعهد شهرداری محترم مبنی بر بازپرداخت ۵۰ درصد اصل و سود اوراق سهم شهرداری همراه با تأیید معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری تهیه و به سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور ارائه شده بود اما متاسفانه این طرح به دلایلی از دستور کار خارج شده بود.

وی ادامه داد: پس از اطلاع از این موضوع و با عنایت به اینکه تخصیص اعتبارات در موضوع اوراق مالی شهرداری های کشور در اکثر کلانشهرهای کشور صورت گرفته بود و شهرکرد بعنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری از این فرصت بازمانده بود که طی پیگیری هایی از طریق معاونت پارلمانی مربوط و براساس نامه ارسالی از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر محترم کشور به بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد در اجرای بند (د) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور، موضوع اوراق مالی اسلامی شهرداری ها و درخواست شهرداری شهرکرد به منظور استفاده از اوراق مشارکت سال ۹۹ برای تکمیل طرح سامانه اتوبوسرانی و حمل ونقل همگانی به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان، تایید شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و ‌سامان در مجلس افزود:  بطور مجزا موضوع را از طریق مسئولین ارشد سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور مطالبه و در نهایت موفق به تخصیص ۵۰ میلیارد اعتبار برای شهرداری شهرکرد شد.

ضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس ضمن تشکر از، ریاست محترم سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری استان و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهرکرد خاطر نشان کرد: با اشاره به اینکه اتوبوس های شهری شهر شهرکرد فرسوده هستند امید می رود با اختصاص این اعتبار، شهرداری شهرکرد با جدیت و از طریق سازمان برنامه وبودجه کشور موضوع را پیگیری و سریعا نسبت به جذب آن و تهیه وتأمین ۲۰ دستگاه اتوبوس شهری اقدام نماید.

گفتنی است؛ ابزارهای مالی اسلامی (صُکوک)، اوراق بهادار با ارزش مالی یکسان و قابل معامله در بازارهای مالی هستند که بر پایه یکی از قراردادهای مورد تأیید اسلام طراحی شده‌اند و دارندگان اوراق به صورت مشاع مالک یک یا مجموعهای از داراییها و منافع حاصل از آن‌ها می‌باشند.
شایان ذکر است؛ مجموعه شهرداری شهرکرد، مرکز استان در حال خدمت رسانی به محدوده ای مشتمل بر مناطق مرکزی شهرکرد، میرآباد، منظریه، چالشتر، اشکفتک و مهدیه با بیش از 200 هزار نفر جمعیت می باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet