شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/09/10 13:58:00
سرویس سیاسی
جمیری مطرح کرد

تلاش محور غربی-عبری-عربی برای ناامن کردن فضای فعالیت دانشمندان هسته ای

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:برای پاسخگویی جدی و کوبنده به اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و همدستان منطقه‌ای آنها زمان را نباید از دست دهیم.
تلاش محور غربی-عبری-عربی برای ناامن کردن فضای فعالیت دانشمندان هسته ای عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:برای پاسخگویی جدی و کوبنده به اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و همدستان منطقه‌ای آنها زمان را نباید از دست دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43083.jpg تلاش,محور,غربی-عبری-عربی,برای,ناامن,کردن,فضای,فعالیت,دانشمندان,هسته,ای Icana

عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به شهادت دانشمند کشورمان،گفت: ترور شهید فخری‌زاده محصول ساختار سیاسی حاکم بر آمریکا به‌ عاملیت رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه است.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس افزود: شهید فخری‌زاده از جمله مهمترین دانشمندان و مدیران کشور در عرصه هسته‌ای و دفاعی بود که نقش زیادی در بسیاری از برنامه‌های علمی و دفاعی داشت.

جمیری ادامه داد: محور غربی-عبری-عربی برای ناامن کردن فضای فعالیتی دانشمندان هسته ای در داخل کشور و مانع شدن برای پیشرفت علمی و فناوری جمهوری اسلامی با فعال سازی تیم های تروریستی، زبان ظلم و زور را تقویت می کند.

وی اظهارکرد: ترور دانشمندان هسته‌ای و افراد مؤثر در جوامع مخالف رژیم صهیونیستی از دیرباز و از زمان تشکیل این رژیم جعلی در دستور کار اصلی آنها قرار داشته است و بنا براین سیاست؛ نه ‌تنها این موضوع مخفی نگه‌داشته نشده است، بلکه به‌شکلی واضح از سوی مقامات و افراد وابسته به این رژیم تبلیغ نیز می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: برای پاسخگویی جدی و کوبنده به اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و همدستان منطقه‌ای زمان را نباید از دست دهیم، چراکه این آدرس غلط را به دشمنان می دهیم که در وضعیت استیصال قرار داریم.

بیشتر بخوانید:

عضوکمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: رفتار حداقلی به آمران این جنایت تروریستی این است که دولت اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف  کرده  و سازمان انرژی هسته‌ای،بازرسی‌ها را مورد تجدیدنظر قرار دهد.

مجلس اولین قدم ها را در پاسخ به  ترور شهید فخری زاده برداشت

نماینده مردم بوشهر در مجلس با بیان اینکه  معامله بر سر قدرت موشکی کشور که با توان بازدارندگی ارتباط مستقیم دارد از خطوط قرمز جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: شهید "فخری زاده "رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمره مدیران ارشد صنعت دفاعی کشور بود که در طول عمر بابرکت خود منشا خدمات فراوانی شده و  توانسته بود توان دفاعی کشور را به تراز قابل قبولی از بازدارندگی برساند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اکثریت مجلس موافق توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی هستند، مطرح کرد: مجلس شورای اسلامی اولین قدم ها را در پاسخ به  ترور شهید فخری زاده برداشت، دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با اکثریت آرا در مجلس رأی آورده است و در آینده هم شاهد محدودیت دسترسی بازرسان آژانس به تأسیسات هسته ای و دانشمندان کشورمان خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet