هدر موبایل
1399/09/10 14:05:06
سرویس سیاسی
امیرآبادی فراهانی:

درخواست اولویت نمایندگان برای رسیدگی صحن به طرح اصلاح قوانین انتخاباتی بررسی می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: جمعی از نمایندگان برای تسریع در رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراها درخواست اعمال تبصره ۱ ماده ۱۰۰ برای اولویت یافتن آن ارائه کرده‌اند.
درخواست اولویت نمایندگان برای رسیدگی صحن به طرح اصلاح قوانین انتخاباتی بررسی می‌شود عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: جمعی از نمایندگان برای تسریع در رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراها درخواست اعمال تبصره 1 ماده 100 برای اولویت یافتن آن ارائه کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107032501931.jpg درخواست,اولویت,نمایندگان,برای,رسیدگی,صحن,به,طرح,اصلاح,قوانین,انتخاباتی,بررسی,می‌شود Icana

احمد امیر آبادی فراهانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نحوه در دستور کار قرار گرفتن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت: با توجه به حجم بالای پیشنهادات نمایندگان برای این طرح در خواست اعمال تبصره 1 ماده 100 برای اولویت یافتن آن به هیئت رئیسه شده و در جلسه فردا مجلس بررسی می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس تبصره یک ماده 100 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی  حداقل پنجاه نفر از نمایندگان می‌توانند از رئیس جلسه مجلس تقاضا نمایند گزارش چاپ شده کمیسیون خارج از نوبت در دستور کار جلسه علنی قرار گیرد و رئیس جلسه نیز درخواست متقاضیان را پس از صحبت متقاضی، مخالف و موافق به رأی می‌گذارد.

وی افزود: درصورت تصویب، رسیدگی به گزارش مورد تقاضا در همان جلسه یا جلسه بعد شروع می‌شود و با اعمال مجدد این تبصره نمی‌توان آن را متوقف نمود.

امیرآبادی خاطر نشان کرد: در تصویب در خواست اعمال تبصره یک ماده 100 آئین نامه داخلی مجلس، قانون جدید انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات 1400 اجرایی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet