خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/10 14:34:51
سرویس سیاسی
حدادی در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی کشور مجلس:

شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس اصلاح شد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس در توضیح شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس گفت: این افراد نباید دارای محکومیت‌های قضایی اعم از اقتصادی و جرائم انتخاباتی باشند.
شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس اصلاح شد سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس در توضیح شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس گفت: این افراد نباید دارای محکومیت‌های قضایی اعم از اقتصادی و جرائم انتخاباتی باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104307624149.jpg شرایط,عمومی,داوطلبان,انتخابات,مجلس,اصلاح,شد Icana

علی حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(دوشنبه، 10 آذرماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبین اصلاح شد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون مقرر شد درباره شرایط عمومی، افراد داوطلب محکومیت قضایی اعم از اقتصادی و جرائم انتخاباتی نداشته باشند و سابقه استعمال و اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان نیز در پرونده آنها موجود نباشد.

علی حدادی

وی درباره ادامه با بیان اینکه بررسی هایی نیز درباره شرایط اختصاصی داوطلبان صورت گرفت که هنوز به تصویب نرسیده است، عنوان کرد: طرح اصلاح این قانون در مجلس دهم تدوین و بررسی شده بود که اکنون در کمیسیون در حال رفع ایرادات شورای نگهبان هستیم.

حدادی در ادامه با اشاره به دستور کار بعدی کمیسیون اظهار داشت: طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی و تخصصی که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود در دستور قرار گرفت تا ایراد این شورا به تولیت این تشکل ها که هم اکنون برعهده معاونت سیاسی وزارت کشور است اصلاح شود.

وی افزود: شورای نگهبان معتقد است تشکل های صنفی و تخصصی، سیاسی نیستند و نباید زیرمجموعه معاونت سیاسی وزارت کشور باشند از این رو سه سناریو برای حل این موضوع در نظر گرفته شد که در دست بررسی است؛ اینکه تشکل های صنفی تحت تولیت معاونت اقتصادی، معاونت اجتماعی و یا وزارتخانه مربوط به خود باشند و مجوزهای آنها از این طریق صادر شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تشکل های صنفی بلاتکلیف بوده و متولی ندارند چرا که این اصناف سیاسی نیستند و نباید متولی آنها معاونت سیاسی وزارت کشور باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet