شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/13 11:00:26
سرویس اجتماعی
شاکری عنوان کرد:

کمیسیون ماده ۱۰۰ اقدامی در مقابل کارهای غیرقانونی بزرگ ندارد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت طرح‌های متعددی در قالب طرح مسکن مهر و اجتماعی داد که بی‌سرانجام بود.
کمیسیون ماده ۱۰۰ اقدامی در مقابل کارهای غیرقانونی بزرگ ندارد نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت طرح‌های متعددی در قالب طرح مسکن مهر و اجتماعی داد که بی‌سرانجام بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107574515036.jpg کمیسیون,ماده,۱۰۰,اقدامی,در,مقابل,کارهای,غیرقانونی,بزرگ,ندارد Icana

اقبال شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد رفتار شهرداری و نهادهای دیگر در رابطه با حاشیه‌نشینان و دستفروشان و جایگاه مجلس در این پازل گفت: مجلس باید نقش نظارتی خود را در عملکرد سازمان‌ها و نهادهای بیشتر کند، تا بدنه اجرایی کشور مطابق قانون عمل کند؛ در حادثه چند روز گذشته و تخریب خانه زن سرپرست خانوار توسط شهرداری بندرعباس که قوه قضائیه هم این موضوع را در اولویت امور خود قرار داد دلیلی بر تخریب دیده نمی‌شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون ماده ۱۰۰ اقدام به رفع موانع اقدامات مردم خرد پا می‌کند اما در مقابل کارهای غیرقانونی بزرگ ۹۹ درصد حرکتی ندارد. به فرض مثال شهرداری در مقابل زندگی حاشیه نشینان در آلونک‌های غیرقانونی عکس العمل دارد و یا  در برابر دستفروشی دستفروشان که بیشتر از سر ناچاری دست به چنین اقداماتی می‌زنند و تنها برای ادامه حیات خود و خانواده خود تلاش می‌کند اما در مقابل کارهای غیرقانونی دانه درشت‌ها چشم پوشی می‌کنند، بر همین اساس شهردار هر شهر ناحیه و استان‌های بزرگ و کوچک در نظر بگیرند که برخورد قانونی متناسب با محتویات اجتماعی و شرایط زندگی مردم آن ناحیه صورت بگیرد نباید با رفتارهای قهری منجر به آسیب دیدن بیشتر این افراد آسیب دیده  از فقر در جامعه شد.

برخورد قانونی با محتویات جامعه

وی ادامه داد: باید دو موضوع در اجرای قانون مد نظر قرار دهیم برخورد قانونی با محتویات جامعه صورت بگیرد به فرض مثال از شروع تخلف مقابل تخلف بایستیم در مرحله بعد شرایط مردم آسیب دیده را بیشتر داشته باشیم، خانه یا آلونکی در حاشیه شهر بنا شده یک شبه این خانه بنا نشد با اجازه متولیان خشت روی خشت آن گذاشته شده است ؛ پس قبل از احداث به این موضوع باید رسیدگی می‌شد نه بعد از اینکه شخص سال‌ها در آن خانه زندگی کرد اقدام به تخریب یا رفتارهای سلبی کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: مجلس در چنین مواردی باید نظارت کند حتی گزارش چنین تخلفاتی را به مراجع قضایی صادر کند و خواهان پاسخگویی چنین عملکردهای از سوی سازمان‌های متخلف باشد.

مسکن یکی از نیازهای ابتدای هر بشر است، دولت طرح‌های متعددی در قالب طرح مسکن مهر و اجتماعی داد که بی‌سرانجام بود

شاکری با اشاره به تخلف دولت در قالب مسکن مهر تاکید کرد: مسکن یکی از نیازهای ابتدای هر بشر است، دولت طرح‌های متعددی در قالب طرح مسکن مهر و اجتماعی داد که بی‌سرانجام بود؛ بیشتر اعتبارات این طرح‌ها توسط مردم تامین می‌شد تا شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم اما باز نتوانست این نیاز اولیه افراد جامعه را برطرف کند و متاسفانه گرانی مسکن و زندگی در آلونک‌های حاشیه شهرها را نظارگر هستیم.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم تهران در پایان خاطرنشان کرد: در مورد طرح‌های مسکن که نیمه تمام مانده وعده وعیدهای بسیاری در مورد آن ارائه شده نمایندگان مجلس علی الخصوص کمیسیون عمران ورود پیدا خواهد و در اولویت‌های اقدامات مجلس یازدهم است امیدوارم تا حدودی مشکلات مردم در حوزه مسکن را به سرانجام خیر برسانیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet