شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/10 15:18:29
سرویس سیاسی
ارزیابی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از عملکرد قوه مقننه به مناسبت روز مجلس:

مجلس یازدهم به‌دنبال حل ریشه‌ای فساد و رانت است

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مجلس دوره یازدهم اراده بیشتری نسبت به سایر مجالس در حوزه شفافیت دارد که خود باعث حل بسیاری از مسائل کشور خواهد شد.
مجلس یازدهم به‌دنبال حل ریشه‌ای فساد و رانت است رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مجلس دوره یازدهم اراده بیشتری نسبت به سایر مجالس در حوزه شفافیت دارد که خود باعث حل بسیاری از مسائل کشور خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101476574547.jpg مجلس,یازدهم,به‌دنبال,حل,ریشه‌ای,فساد,و,رانت,است Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت بزرگداشت شهادت آیت الله شهید مدرس(ره) که تحت عنوان روز مجلس نام گرفته است، به ارزیابی عملکرد مجلس یازدهم شورای اسلامی پرداخت و گفت: دوره یازدهم مجلس در مقایسه با دوره قبل، از جهات مختلف عیار بالاتری دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با این حال بر اساس توقعاتی که مردم داشته و بایدهایی که از این مجلس انتظار می رفت می توان نمره قبولی به آن داد اما این نمره بالا نیست و مجلس می توانست فعال تر از اینها باشد.

وی با اشاره به اقدامات مثبت مجلس در 6 ماهه نخست، عنوان کرد: مجلس می توانست در حوزه مقابله با تورم موفق تر عمل کند و یکی از نکات مهم این است که به جای تمرکز بر معلول ها، بر علت ها تمرکز شود تا با استفاده از ابزار نظارتی مشکلات اساسی را حل کند.

ذوالنوری همچنین با اشاره به عملکرد مجلس یازدهم در حوزه شفافیت ابراز داشت: مجلس یازدهم در این مورد اراده بیشتری نسبت به سایر مجالس دارد چنانچه در حال حاضر طرح شفافیت آرای نمایندگان در آستانه بررسی در صحن علنی است.

وی در ادامه شفافیت را در دو سطح دانست و گفت: سطح اول شفافیت، شفافیت آرای نمایندگان است و در سطح دوم مجلس باید باعث شود تا در کل کشور شفافیت ایجاد شده و رانت های اطلاعاتی و پشت پرده های فساد برطرف شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در مهرماه سال گذشته پیرامون قانونگذاری، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم در این زمینه گام هایی برداشته است اما هنوز به آنچه مد نظر ایشان بوده نرسیده ایم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet