هدر موبایل
1399/09/10 11:10:00
سرویس اجتماعی
پاکمهر در ارزیابی عملکرد 6 ماه گذشته مجلس:

مجلس همواره به دنبال رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بوده است/ اجرای مصوبات مجلس در گروی همکاری و حمایت دولت

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه مجلس یازدهم در سخت‌‎ترین و بحرانی ترین شرایط تشکیل و جلسات منظمی داشت، گفـت: مجلس از ابتدای تشکیل همواره به دنبال حل و رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی بود.
مجلس همواره به دنبال رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بوده است/ اجرای مصوبات مجلس در گروی همکاری و حمایت دولت نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه مجلس یازدهم در سخت‌‎ترین و بحرانی ترین شرایط تشکیل و جلسات منظمی داشت، گفـت: مجلس از ابتدای تشکیل همواره به دنبال حل و رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202010100088688421.jpg مجلس,همواره,به,دنبال,رفع,مشکلات,اقتصادی,و,معیشتی,مردم,بوده,است/,اجرای,مصوبات,مجلس,در,گروی,همکاری,و,حمایت,دولت Icana

سیدمحمد پاک‌مهر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک به مناسبت روز مجلس و گرامی داشت شهید آیت الله سیدحسن مدرس و تسلیت به مناسبت شهادت دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده، با اشاره به عملکرد 6 ماهه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم در حالی جلسات منظم و فعال خودش را در طول 6 ماهه اخیر تشکیل داد که کشور با بحران بیماری مهلک و کشنده کرونا، بحران اقتصادی و مشکلات معیشتی، تحریم‌های ظالمانه و سنگین و مدیریت ضعیف دولت در زمینه مختلف، با چالشهای زیادی رو برو بود.  

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس افزود: هیچ دوره‌ای از مجلس تا این حد برای حل مسائل و مشکلات مختلف مردم فعال نبوده است، دولت در سال‌های گذشته همه چیز را به مذاکره و برجامی گره زده بود که هیچ آورده‌ای برای کشور به همراه نداشت و در واقع با خروج آمریکا این توافق بین المللی زمین گیر شده و تنها ایران به آن پایبند بود. این میزان امید به برجام خسارت‌های بی‌شماری را به کشور وارد کرده و موجب افزایش مشکلات مردم شد. این درحالی است که مجلس از اولین روز تشکیل خود همواره به دنبال حل و رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: مجلس یازدهم در دفاع از حقوق مردم مصوبات بسیار خوبی داشته که تامین قیر رایگان برای مناطق محروم، تامین کالاهای اساسی برای جلوگیری از تاثیر پذیری کالاهای ضروری از تحریم و تورم، نحوه تعیین قیمت گذاری برای محصول استراتژیک گندم، ورود به بازار خودرو و مسکن، افزایش مالیات بر خانه های خالی به منظور جلوگیری از افزایش نجومی قیمت مسکن و ورود دلالان به این بازار و دوفوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از جمله مصوبات مهم مجلس در طول ششم ماه گذشته است.

وی تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبری برای لغو تحریم‌ها را از اقدامات بسیار مهم مجلس یازدهم دانست و تصریح کرد: استکبار به دلیل عجز و ناتوانی در مقابل پیشرفت‌های چشمگیر ایران در همه حوزه ها به ویژه در مسائل دفاعی و هسته ای دست به ترور شهید نخبه و دانشمند حوزه دفاعی و هسته ای زد و  نجابت و اخلاق مداری مردم ایران آن‌ها را جسورتر کرد؛ بر اساس این طرح که روز چهار شنبه در صحن علنی مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد، حضور بازرسان آژانس انرژی اتمی از سایتهای هسته‌ای که اعتقاد بنده، بازرس نبوده بلکه همه آنها جاسوس هستند، لغو شده و ایران از معاهده NPT که به صورت داوطلبانه پذیرفته بود، خارج می‌شود.

پاک‌مهر، با بیان اینکه لازمه اجرای مصوبات مجلس همکاری و حمایت دولت است،  ادامه داد: دولت به عنوان مسئول اجرایی از مصوبات مجلس باید کرده و اوضاع نا بسامان تورم، بیکاری و کرونا را مدیریت کند. تمامی تلاش‌های مجلس برای خدا و جلب رضایت مردم است و امیدواریم در راستای رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم نقش موثری را داشته باشیم؛ مجلس عصاره ملت است از این رو امیدواریم تصمیمات بهتری برای رفع مشکلات مردم گرفته شود. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet