شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/10 18:14:46
سرویس سیاسی
عسگری مطرح کرد

احیاء صنعت هسته‌ای و ارتقاء توان بازدارندگی با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: مطابق طرح اقدام راهبری برای لغو تحریم ها اجرای پروتکل الحاقی بدون انجام تعهدات طرف‌های مقابل درباره رفع تحریم‌های بانکی و نفتی، متوقف می‌شود.
احیاء صنعت هسته‌ای و ارتقاء توان بازدارندگی با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: مطابق طرح اقدام راهبری برای لغو تحریم ها اجرای پروتکل الحاقی بدون انجام تعهدات طرف‌های مقابل درباره رفع تحریم‌های بانکی و نفتی، متوقف می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202007107860668199.jpg احیاء,صنعت,هسته‌ای,و,ارتقاء,توان,بازدارندگی,با,طرح,اقدام,راهبردی,برای,لغو,تحریم‌ها Icana

مهدی عسگری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خواست مردم و رهبری مبنی بر مجازات عاملان ترور ناجوانمردانه دانشمند برجسته‌ی هسته‌ای شهید فخری زاده، گفت: دولت و شورای عالی امنیت ملی باید بدون مماشات، موضع‌گیری متقابل داشته باشند و اگر دولت هم بخواهد در این خصوص کوتاه بیاید مجلس پای انتقام سخت می‌ایستد.

نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترور شهید فخری زاده، آرزوی نتانیاهو از سال 2018 بوده، افزود: آنها مدعی هستند اطلاعات این دانشمند را از طریق آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای به دست آورده‌اند و جالب است وقتی موساد تا نظنز و تهران تعرض می‌کند برخی آقایان در خواب  مذاکره با بایدن هستند و معلوم نیست چه اتفاق دیگری باید بیفتد تا بیدار شوند.

وی در ادامه با گلایه از سیاست‌های منفعلانه و عقب‌نشینی‌های مکرر دولت غرب‌گرا، اضافه کرد: متاسفانه به واسطه این سیاست‌های نادرست به جایی رسیده ایم که نه چرخ اقتصاد می‌چرخد نه چرخ صنعت هسته‌ای.

عسگری با اشاره به ‏تصویب ۲فوریت طرح اقدام راهبردی با ۲۳۲رأی در مجلس، ادامه داد: این طرح در پی احیاء توان هسته‌ای و ارتقاء توان بازدارندگی کشور است، همچنین مطابق این طرح، اجرای پروتکل الحاقی بدون انجام تعهدات طرف‌های مقابل درباره رفع تحریم‌های بانکی و نفتی، متوقف می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس این طرح را  گام مهمی برای توقف روند وادادگی و تولید قدرت در کشور دانست و تصریح کرد: بررسی و تصویت این طرح که در واقع زمینه‌ساز احیاء صنعت هسته‌ای کشور است دستور کار جلسه فوق‌العاده ۳شنبه هفته جاری خواهد بود.

عسگری با تأکید بر اینکه دولت نباید به طمع مذاکرات تجربه شده، درپاسخ مناسب و متقابل به دشمن تعلل کند، اضافه کرد: بدیهی است وقتی خود را در موضع ضعف قرار دهیم و طرف مقابل به این باور برسد که اقدامات خرابکارانه و ناجوانمردانه‌اش هزینه‌ی چندانی ندارد، این خصم زبون، گستاخ‌تر خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به توانمندی‌های دفاعی و منطقه‌ای ایران، گفت: دولت نباید با تمام توانمندی‌ها، نفوذ منطقه‌ای، قدرت نظامی و امنیتی که در اختیار داریم به دلیل تعلل و ترس و طمع ، در دفاع از سرمایه‌های ارزشمند کشور کوتاهی کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: مردم ما نشان داده‌اند که پیرو اسطوره‌ی بین المللی مقاومت شهید سلیمانی هستند نه تابع جریان غرب‌گرایی که جایگاه برجسته‌ی شهیدحسن فخری زاده در صنعت هسته‌ای و موشکی را کتمان می‌کند تا حاضر به موضع‌گیری متقابل نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet