خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/11 08:37:29
سرویس صحن
با رأی نمایندگان جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

مدرک تحصیلی دوم فرهنگیان در رتبه شغلی اعمال خواهد شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند که مدرک تحصیلی دوم فرهنگیان و افراد شاغل در مدارس در رتبه شغلی آن ها اعمال شود.
مدرک تحصیلی دوم فرهنگیان در رتبه شغلی اعمال خواهد شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند که مدرک تحصیلی دوم فرهنگیان و افراد شاغل در مدارس در رتبه شغلی آن ها اعمال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202011108459495769.jpg مدرک,تحصیلی,دوم,فرهنگیان,در,رتبه,شغلی,اعمال,خواهد,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 11 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اصلاح تبصره ماده (3) این قانون جهت تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

در تبصره اصلاحی آمده است: وزارت آموزش و پرورش مکلف است در سال 1399 نسبت به اعمال مدرک تحصیلی دوم افرادی که فعالیت آموزشی در مدارس دارند، اقدام کند. بار مالی این تبصره در سقف اعتبار پیش‌بینی‌شده در ردیف 127500 وزارت آموزش و پرورش در قانون بودجه سال 1399 تأمین می‌شود و از تاریخ   1/ 11/ 1399 قابل اجراء است.

اعمال مدرک تحصیلی دوم افراد ذینفع در سنوات بعد منوط به پیش بینی اعتبار در بودجه های سنواتی است.

حمیدرضا حاجی بابائی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به طرح مذکور، گفت: در شرایط کنونی شاغلان در وزارت آموزش و پرورش وقتی مدرک تحصیلی خود را از فوق دیپلم به لیسانس ارتقاء می دهند این مدرک در رتبه آن ها اعمال می شود اما وقتی مدرک دوم را اخذ می کنند، این مدرک در رتبه شان اعمال نمی شود. ما این مسئله را اصلاح کردیم اما شورای نگهبان به این موضوع ایراد اصل 75 قانون اساسی گرفت بنابراین ما برای رفع مشکل بار مالی اعتباری حدود 50 میلیارد تومان برای 2 ماه بهمن و اسفند در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: حال اگر قرار باشد که این قانون در سال آتی نیز اجرایی شود ما منابع آن را در بودجه سال آینده می بینیم.

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet