شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/11 09:27:36
سرویس صحن
قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده تهران؛

هیات رئیسه موظف به رعایت آئین نامه مجلس است/نمایندگان باید بررسی پیشنهاداتشان را مدیریت کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده تهران، گفت: هیات رئیسه موظف به رعایت آئین نامه مجلس است از این رو نمایندگان باید بررسی پیشنهاداتشان را مدیریت کنند.
هیات رئیسه موظف به رعایت آئین نامه مجلس است/نمایندگان باید بررسی پیشنهاداتشان را مدیریت کنند رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده تهران، گفت: هیات رئیسه موظف به رعایت آئین نامه مجلس است از این رو نمایندگان باید بررسی پیشنهاداتشان را مدیریت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011104062771782.jpg هیات,رئیسه,موظف,به,رعایت,آئین,نامه,مجلس,است/نمایندگان,باید,بررسی,پیشنهاداتشان,را,مدیریت,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیداحسان خاندوزی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 11 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای با استناد به بند 11 ماده 22 در راستای حفظ شأن و جایگاه قوه مقننه، گفت: برای اولین بار در تاریخ قانونگذاری، مجلس پیش آهنگ و پیش قراول تغییر مهم در صنعت راهبردی هسته ای شده است لذا نمایندگان برای پاسداشت این افتخار باید حواسشان باشد؛ در واقع امروز شاهد برهه افتخارآمیزی از عملکرد مجلس یازدهم هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیشنهادات اصلاحی زیادی برای اصلاح طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از ملت ایران از سوی نمایندگان ثبت شده که اگر بخواهیم وارد بررسی این جزئیات شویم احتمال ایجاد دوگانگی و انشقاق وجود دارد و اصل موضوع دچار آسیب می شود.

وی افزود: در واقع اگر فرآیند تصویب این طرح طولانی شود، اصل پاسخ مقتدرانه و سریع به دشمنان دچار خدشه می شود لذا باید اهم و فی الاهم کرد و با رأی کامل و اجماع تمام نمایندگان این طرح را به تصویب برسانیم.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: هیات رئیسه باید آئین نامه داخلی مجلس را رعایت کند از این رو نمی توان به صورت یکجا تمام پیشنهادات را در نظر نگرفت و بررسی نکرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون 130 پیشنهاد مطرح شده که بررسی آن ها زمان بر است اما نمایندگان می توانند از طرح آن ها انصراف دهند؛ در واقع اگر قرار باشد همه این موارد مطرح شود باید با رأی مجلس طرح مجددا به کمیسیون بازگردد و مورد بررسی قرار بگیرد./

پایان پیام 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet