شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/11 09:42:30
سرویس صحن
مخالفان کلیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها؛

ماده 6 طرح باید اصلاح شود/نباید به دشمن مجال و فرصت داد

نمایندگان مخالف کلیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها دلایل مخالفت خود را با کلیات این طرح اعلام کردند.
ماده 6 طرح باید اصلاح شود/نباید به دشمن مجال و فرصت داد نمایندگان مخالف کلیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها دلایل مخالفت خود را با کلیات این طرح اعلام کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011108459495769.jpg ماده,6,طرح,باید,اصلاح,شود/نباید,به,دشمن,مجال,و,فرصت,داد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مخالفان کلیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران در نشست علنی امروز (سه شنبه، 11 آذرماه) مجلس شورای اسلامی دلایل مخالفت خود را تشریح کردند.

ابراهیم عزیزی با تسلیت شهادت فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان، گفت: مدت های زیادی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر روی این طرح وقت گذاشته شد و از همه زوایا مورد بررسی قرار گرفت، این طرح، طرح بسیار خوبی است و می تواند تامین کننده همه نیازها باشد اما باید تلاش کنیم آخرین پایگاه های نفوذ دشمن را ببندیم.

وی با تاکید بر ضرورت تجدیدنظر در ماده 6 طرح مذکور، افزود: این ماده نیازمند نگاه واقع بینانه و مبتنی بر رویکرد انقلابی مجلس است و اگر تصویب شود دشمنی که به هیچ وجه حتی نباید یک روز به آن مهلت دهیم از مدت پیش بینی شده 2 ماهه حداکثر سوءاستفاده را خواهد برد.

نماینده مردم شیراز در مجلس یازدهم، ادامه داد: 7 سال به دشمن فرصت دادیم چه دستاوردهایی در این زمینه برای ما به همراه داشته، متاسفانه تشدید تحریم های فلج کننده و بیشترین فشارهای اقتصادی در همین ایام به مردم وارد شد و همچنین شاهد عدم صداقت آژانس در گزارش ها و نظارت ها هستیم و تخلیه سرویس های جاسوسی یکی از اهداف دشمن است و باید راه نفوذ را بست و نباید حتی یک روز به دشمن فرصت داد.

وی ادامه داد: نیاز است ماده 6 طرح اصلاح شود و بر مبنای رویکرد واقع بینانه حرکت کند.

محمدرضا صباغیان بافقی در ادامه در مخالفت با کلیات طرح مذکور، گفت: ما در برجام به همه تعهدات عمل کردیم اما طرف موافق به هیچ تعهدی عمل نکرد، کشورهای اروپایی و آمریکا با سیاست هویج و چماق ما را مدیریت می کنند، از یک طرف آمریکا تحریم ها را تشدید و از سویی اروپایی ها دلمان را به وعده ها خوش می کنند و ما هم در این مسیر حرکت می کنیم. باید استراتژی داشته باشیم.

وی ادامه داد: افزایش قیمت ها، تورم و فاصله طبقاتی آینده مشخصی دارد، نشستن و تماشا کردن مشکلی را حل نمی کند باید یا مانند کره شمالی و پاکستان و یا مصر و لیبی باشیم. فرصت 2 ماهه دادن به دشمن برای لغو تحریم ها زیاد است و نباید به آن ها فرصت داد، انرژی هسته ای حق ماست و باید از حق مان دفاع کنیم، اگر محکم بایستیم و پشت سر رهبری معظم انقلاب حرکت کنیم و دولت و مجلس همگام و همراه باشند آمریکا طی 20 روز در تحریم ها تجدیدنظر می کند نباید کوتاه بیاییم و ضعف نشان دهیم زیرا دشمن را جری تر می کند باید مقابل آن ها بایستیم.

سیدعلی موسوی همچنین در مخالفت با کلیات این طرح گفت: باید به دشمن تودهنی محکمی بزنیم اما متاسفانه این طرح قابلیت این موضوع را ندارد، دشمن نباید احساس کند ما در موضع ضعف قرار داریم بلکه باید بداند در موضع تهاجمی هستیم و کوتاه نخواهیم آمد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری و ملت منتظر هستند طرح محکم و قاطعی تصویب و ارائه کنیم، بزرگ ترین ضعف این است که برای بازرسان آژانس ماده ای پیش بینی نشده، متاسفانه بازرسان پس از بازرسی ها لیست دانشمندان هسته ای را به سازمان های جاسوسی می دهند و باید طرحی جامع آماده کنیم و نباید به دشمن مجال فرصت داد.

وی افزود: موافق اصل طرح هستم اما انتظار داریم مجددا به کمیسیون ارجاع و موادی به آن اضافه شود و طرح قاطع و محکمی ارائه کنیم./

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet