خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/11 10:09:23
سرویس صحن
موافقان کلیات طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران:

دولت طی دو ماه تمامی زیرساخت های هسته ای را فراهم کند/ 1+5 به تعهدات خود عمل نکرده است

نمایندگان موافق کلیات طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، با اشاره با اقدامات خصمانه و تحریم های غرب علیه کشورمان، به دولت تاکید کردند که ظرف مدت ۲ ماه  تمامی زیرساخت های هسته ای را فراهم کند.
دولت طی دو ماه تمامی زیرساخت های هسته ای را فراهم کند/ 1+5 به تعهدات خود عمل نکرده است نمایندگان موافق کلیات طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، با اشاره با اقدامات خصمانه و تحریم های غرب علیه کشورمان، به دولت تاکید کردند که ظرف مدت 2 ماه  تمامی زیرساخت های هسته ای را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904102725603603.jpg دولت,طی,دو,ماه,تمامی,زیرساخت,های,هسته,ای,را,فراهم,کند/,1+5,به,تعهدات,خود,عمل,نکرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کیوان مرادیان کوچکسرایی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 11 آذر) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از ملت ایران ضمن تسلیت شهادت شهید محسن فخری زاده و تبریک روز مجلس گفت: قطعاً خون پاک شهدا، ما را در مسیر خود استوارتر می کند و توفیقات بیشتری کسب می کنیم.

نماینده مردم قائم شهر ،سوادکوه ،جویبار سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور حدود 8 سال متوقف به برجام و پروتکل الحاقی بوده است. همه شاهد بودیم که قرار بود با برجام، مشکل اقتصادی و اشتغال حل شود و همزمان با سانتریفیوژها، چرخ کارخانه ها نیز بچرخد، اما سانتریفیوژها نابود شدند.

وی با اشاره به اینکه قرار بود در برجام امنیت دانشمندان تامین و اقتصاد کشور شکوفا شود، به گفته رئیس جمهور قرار بود مشکل آب نیز برطرف گردد، افزود: گفته شد کشور روزانه 100 میلیون دلار ضرر می کند اگر در برجام تغییر ایجاد کنیم، قرار بود صادرات نفت و تجارت کشور مشکلی نداشته باشد، در حال حاضر شاهد فشار و تحریم حداکثری هستیم.

مرادیان با بیان اینکه اگر برجام نبود، دشمن خواب ترور شهید فخری زاده را نمی دید، تصریح کرد: کشوری مثل پاکستان با داشتن انرژی هسته ای در مقابل دشمنان ایستاده اند، اما مسئولان کشور ما با داشتن اندیشمندان و بزرگان فراوان، متاسفانه دچار وادادگی و غربزدگی شده است.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه کشور فرانسه بهترین استفاده را از انرژی هسته ای می کند، ادامه داد: طرح امروز ساده ترین گام است، ظرفیت های کشور باید توسط دولت ظرف 2 ماه فراهم شود.

همچنین رجب رحمانی دیگر موافق طرح مذکور گفت: ایران حُسن نیت خود را نشان داده، اما آمریکا و 1+5 به تعهدات خود عمل نکرده و با خروج آمریکا اقدام مناسبی از سوی سایر طرفین اعمال نشده است.

وی با اشاره به اینکه نظر نمایندگان در جریان بررسی جزئیات طرح مذکور تامین می شود، افزود: تحریم ها در حال حاضر علیه کشورمان شدیدتر شده، برای فعالیت های هسته ای، صنعتی و کشاورزی به انرژی هسته ای به عنوان انرژی پاک نیازمندیم، باید در زمینه فعالیت های هسته ای اقدامات لازم را انجام دهیم، اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل کرد، به میزان اقدام آنها ما نیز به تعهدات خود عمل می کنیم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از ملت ایران اقدامی ملی است و در کلیات آن نباید یک مخالف نیز داشته باشیم. پس از برجام کماکان تحریم های بانکی، دارویی و غذایی پابرجا هستند، طرح مذکور از ورود جاسوسان به مراکز هسته ای جلوگیری می کند، نباید اجازه دهیم جاسوسان، دانشمندان ما را شناسایی و ترور کنند.

محمد سبزی نیز در موافقت با طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از ملت ایران گفت: باید نشان دهیم که مجلس در رأس امور است و ما نمایندگان انقلابی وار عمل می کنیم. طرح مذکور مطابق شرع، قرآن و مطالبات مردم است. قرآن می فرماید: اگر احساس کردید طرف مقابل خیانت می کند، معاهده را به سمت آنها پرتاب کنید.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه چرا بعضی ها امروز مجدداً نوای مذاکره سر می دهند، ادامه داد: به چه میزان باید تجربه کنیم؟ مردم و نخبگان امروز مطالبه دارند، طرف مقابل هیچگاه راضی نمی شود و به هیچکدام از تعهدات خود عمل نمی کند. نباید فرصت دوباره ای به طرف مقابل داده شود.

وی افزود: با رأی به این طرح باید دل مقام معظم رهبری و مردم داغدیده را شاد کنیم. در جزئیات طرح پیشنهاداتی وجود دارد. نمایندگان مردم انقلابی و ولایتمدار نشان می دهند خادم مردم و سرباز ولایت هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet