شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/15 09:59:44
سرویس سیاسی
نوش آبادی:

کانادا مامن مفسدان اقتصادی/دولت به دیوان لاهه شکایت کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کانادا به مامن مفسدان اقتصادی تبدیل شده و برای استرداد مجرمین دولت باید به دیوال بین‌المللی دادگستری لاهه شکایت کند.
کانادا مامن مفسدان اقتصادی/دولت به دیوان لاهه شکایت کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کانادا به مامن مفسدان اقتصادی تبدیل شده و برای استرداد مجرمین دولت باید به دیوال بین‌المللی دادگستری لاهه شکایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105459492234.jpg کانادا,مامن,مفسدان,اقتصادی/دولت,به,دیوان,لاهه,شکایت,کند Icana

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از رویکرد دولت کانادا در رابطه با اعطای پناهندگی به مجرمان اقتصادی، گفت: به دلیل عدم ارتباط دولت کانادا با ایران این کشور  به کانون مفسدان اقتصادی و مالی تبدیل شده که این برخلاف حقوق بین المللی است که کشوری بخواهد پناهگاه مجرمان اقتصادی کشور های دیگر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با توجه به این که کانادا در ایران حافظ منافع ندارد تا بتوان احضار و تذکر صورت بگیرد و همین شرایط پیگیری استرداد مجرمین را بسیار سخت کرده است.

وی افزود: دولت کانادا پس از قطع رابطه یک طرفه با کشورمان رویکرد خصمانه ای علیه ایران پیش گرفته به همین دلیل قراردادی برای استرداد مجرمین بین دو کشور منعقد نشده است.

نوش آبادی بیان کرد: کانادا بجای تعامل با ایران به دنبال کار های سیاسی بوده که نمونه آن اقدام اخیر این کشور برای تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است.

وی تصریح کرد: با توجه به رویکرد خصمانه دولت کانادا، انعقاد قرارداد و تفاهم نامه برای استرداد مجرمین لازم است و باید به هر ترتیب راهکاری برای استرداد مجرمین پناهنده به این کشور اندیشیده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز کرد: ایران می تواند از طریق شکایت از دولت کانادا به مجامع حقوقی بین المللی مانند دیوال عالی دادگستری لاهه، آن ها را ملزم به همکاری برای استرداد مجرمین کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet