شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/11 10:59:51
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

سازمان انرژی اتمی مکلف به استفاده از یک هزار ماشین IR6 شد

نمایندگان مردم در مجلس سازمان انرژی اتمی ایران را مکلف به عملیاتی کردن غنی سازی و تحقیق و توسعه با ماشین های نسل ششم طی بازه زمانی یکساله کردند.
سازمان انرژی اتمی مکلف به استفاده از یک هزار ماشین IR6 شد نمایندگان مردم در مجلس سازمان انرژی اتمی ایران را مکلف به عملیاتی کردن غنی سازی و تحقیق و توسعه با ماشین های نسل ششم طی بازه زمانی یکساله کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011107993857817.jpg سازمان,انرژی,اتمی,مکلف,به,استفاده,از,,یک,هزار,ماشین,IR6,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 11 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران، با ماده 3 این طرح موافقت کردند.

در ماده 3 آمده است: برای تحقق هدف مندرج در ماده 2، سازمان انرژی اتمی ایران مکلف است حداکثر ظرف مدت 3 ماه پس از تصویب این قانون عملیات نصب، تزریق گاز، غنی سازی و ذخیره سازی مواد را تا درجه غنای موردنیاز، با حداقل 1000 دستگاه ماشین های نسل دوم پیشرفته ((IR-2m آغاز کند و همچنین در همین بازه زمانی، عملیات غنی سازی و تحقیق و توسعه با ماشین های نسل ششم ( (IR-6 را با حداقل 164 ماشین از این نوع آغاز نموده و آن را ظرف مدت یکسال پس از تصویب این قانون به 1000 دستگاه ماشین توسعه بدهد.

همچنین در تبصره این ماده ذکر شده است: سازمان انرژی اتمی ایران مکلف است برای انتخاب و تعیین مکان نصب و استقرار ماشین‌های ذکرشده، استانداردهای سازمان پدافند غیرعامل را اخذ و اجراء نماید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet