شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/14 16:48:43
سرویس اقتصادی
طاهری:

چسبندگی قیمت کالاها به نرخ ارز، موجب گرانی شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از افزایش قیمت کالاها به بهانه افزایش نرخ ارز انتقاد کرد و گفت: سیستم اقتصادی و بانکداری باید درباره ضرورت حکمرانی ریال و عدم وابستگی به دلار فکری اساسی کند.
چسبندگی قیمت کالاها به نرخ ارز، موجب گرانی شده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از افزایش قیمت کالاها به بهانه افزایش نرخ ارز انتقاد کرد و گفت: سیستم اقتصادی و بانکداری باید درباره ضرورت حکمرانی ریال و عدم وابستگی به دلار فکری اساسی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202010101194611382.jpg چسبندگی,قیمت,کالاها,به,نرخ,ارز،,موجب,گرانی,شده,است Icana

مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره موافقت با گرانی کالاها در ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف کننده، گفت: با رشد نرخ ارز، قیمت کالاها بدون توجه به اینکه ارزبری دارد یا ندارد، افزایش می‌یابد، گرانی محصولات کشاورزی و برخی از کالاهای اساسی گواه این ادعا بوده و این امر بیانگر وجود مشکل در نظام اقتصادی است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیستم اقتصادی و بانکداری باید درباره ضرورت حکمرانی ریال و عدم وابستگی به دلار فکری اساسی کند، افزود: محصولات کشاورزی، فولاد، مس، قیر و.. علیرغم اینکه تولید داخل بوده و ارزبری چندانی ندارد اما با رشد نرخ ارز به سرعت گران می‌شود.

وابستگی و چسبندگی قیمت کالاها به نرخ ارز، موجب گرانی شده است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وابستگی و چسبندگی قیمت کالاها به نرخ ارز موجب گرانی شده است، اضافه کرد: تولیدکنندگان محصولات خود با نرخ صادراتی در بازار داخلی به فروش می‌رسانند این در حالی است که از آب، برق، گاز و ... ارزان قیمت استفاه می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از افزایش قیمت کالاها به بهانه افزایش نرخ ارز انتقاد کرد و ادامه داد: نهادهایی مانند ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف کننده نباید در شرایط کنونی که معیشت مردم ضعیف شده است با افزایش قیمت‌ها موافقت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet