هدر موبایل
1399/09/11 17:01:09
سرویس سیاسی
محمدبیگی با اشاره به مخالفت سخنگوی دولت با طرح لغو تحریم ها:

اجازه اظهارنظر غیرکارشناسی به دولتمردان نمی‌دهیم/ کوپن دولت در ارائه نظرات تمام شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید دارد که اظهارنظر سخنگوی دولت در خصوص طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها زودهنگام و ناقص بوده و مجلس اجازه نمی دهد دولتمردان اظهار نظر غیرکارشناسی داشته باشند.
اجازه اظهارنظر غیرکارشناسی به دولتمردان نمی‌دهیم/ کوپن دولت در ارائه نظرات تمام شده است عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید دارد که اظهارنظر سخنگوی دولت در خصوص طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها زودهنگام و ناقص بوده و مجلس اجازه نمی دهد دولتمردان اظهار نظر غیرکارشناسی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100430712814.jpg اجازه,اظهارنظر,غیرکارشناسی,به,دولتمردان,نمی‌دهیم/,کوپن,دولت,در,ارائه,نظرات,تمام,شده,است Icana

فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام مخالفت سخنگوی دولت با طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملی، گفت: اظهارات عجولانهٔ آقای ربیعی سخنگوی دولت و آشفتگی و عجله ایشان در موضع گیری در مخالفت با طرح اقدام راهبردی نشان از دخالت دولت در امور قوه مقننه دارد.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنگوی دولت با اظهارنظر مداخله‌جویانه استقلال قوا را زیر سوال برد، تاکید کرد: نماینده دولت می‌تواند در صحن اعلام مخالفت کند، اما بعد از تصویب طرح‌ها، چرا باید سخنگوی دولت چنین اظهار نظری داشته باشد، لذا ما اجازه نمی‌دهیم جایی که مجلس تعیین تکلیف می‌کند و محدوده قانون‌گذاری را بر عهده دارد افرادی بخواهند اظهار نظر غیر کارشناسی کنند.

محمدبیگی افزود: دولت نمی‌تواند مانند قبل در مجلس به دنبال وکیل‌الدوله باشد، چرا که مجلس یازدهم، مستقل و انقلابی تصمیم قاطع می‌گیرد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: عملکرد دولت نشان دهنده ضعف بسیار قوه مجریه و تضعیف شبکه گفتمانی جریان اعتدال و تدبیر است، دیگر کوپن دولت در این زمینه ها تمام شده و بهتر است به فکر اجرای آنچه که مجلس تصویب کرده باشند و مقدمات اجرایی شدن آن را فراهم کند. چرا که در ابتدای انقلاب، رهبر کبیر انقلاب و مشاوران ایشان با تدبیر سه قوا، به فکر اعتدال کشور و تقسیم جایگاه ها و پایگاه های تصمیم گیری، تصمیم سازی و اجرا در کشور بوده اند.

وی بیان کرد: بهتر است قوای سه گانه قضایی، مقننه و اجرایی هر کدام با تسلط به امور مربوط به خودشان با قدرت و قوت امور کشور را پیش ببرند و اجازه دهند ما تقاص خون شهیدانمان را با تسریع در طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها بگیریم.

محمدبیگی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: دیدگاه ما صرفا انتقام جویی از دشمنان نیست بلکه ما به فکر پیشرفت جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت جوانان و تحویل ایران سالم، قوی، پایدار و پویا به نسل آینده هستیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اخیرا رئیس جمهور علیه برخی از نمایندگان که از عملکرد ایشان انتقاد کرده بودند شکایت کرده و این نشان می دهد حق تذکر، نظارت و سوال که از وظایف قانونی نمایندگان برای نحوه نظارت بر دولت و سیستم اجرایی است توسط رئیس جمهور نادیده گرفته می شود و خوشامدش نیست، اما در مقابل وقتی نمایندگان قانون محکمی را برای دفاع از خون شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی وضع می کنند سخنگوی دولت به سرعت واکنش نشان می دهد./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet