خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/15 13:52:54
سرویس سیاسی
عنابستانی:

بسیاری از اطلاعات دانشمندان کشور با بازرسی‌های آژانس از تاسیسات هسته‌ای لو رفت

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی گفت: با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها قطعا بازرسان آژانس نمی‌توانند از تاسیسات هسته‌ای بازدید کنند.
بسیاری از اطلاعات دانشمندان کشور با بازرسی‌های آژانس از تاسیسات هسته‌ای لو رفت نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی گفت: با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها قطعا بازرسان آژانس نمی‌توانند از تاسیسات هسته‌ای بازدید کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009109141802915.jpg بسیاری,از,اطلاعات,دانشمندان,کشور,با,بازرسی‌های,آژانس,از,تاسیسات,هسته‌ای,لو,رفت Icana

علی اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: در این طرح به دنبال لغو تحریم‌ها هستیم زیرا مسیری را که دولت در طول سالیان گذشته برای لغو تحریم‌ها به کار برده بود، مسیر مذاکره و  باج دادن بوده است؛ یعنی دائما عقب نشینی می‌کردند و پاسخی نیز دریافت نکردند.

نماینده مردم نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی افزود: ساختار نظام بین‌الملل اثبات کرده که در مواجه با سلطه غرب باید با قدرت و قوت وارد شد؛ البته این هم یک اصل عقلی و منطقی است؛ بنابراین وقتی قرار بوده که حق خود را از یک عده‌ای بگیریم اگر در موضع ضعف وارد شویم نمی‌توانیم به نتیجه‌ای دست پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گام‌هایی را که دولت تا به امروز برداشته است جز عقب نشینی چیز دیگری نبوده و در این دوسالی که آمریکا از برجام خارج شده، دولتی‌ها نیز سیاست صبر استراتژیک را دنبال کرده اند.

وی تصریح کرد:گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده بودند تا اجرایی شوند؛ با جدیت عملی نشدند و دولت بازرسی‌های بی حد و حصری را به بازرسان آژانس دادند تا اینکه از مراکز هسته‌ای و نظامی بازدید داشته باشند.

عنابستانی اظهار کرد: بسیاری از اطلاعات دانشمندان ما از محل همین بازرسی‌ها لو رفت؛ بنابراین نمی‌توانیم بازرسان آژانس را گزینش کنیم ضمن اینکه تعدادی از این بازرسان جاسوس از آب درآمدند پس دلیلی  وجود ندارد که ما به این شیوه ادامه دهیم.

وی عنوان کرد: مجلس با این مصوبه  می‌خواهد تحریم‌ها را لغو کند و از موضع قدرت و اقتدار همه اقدامات مربوط به غنی سازی را شروع کنیم فلذا مکلف کرده‌ایم که دولت غنی سازی 20 درصد را شروع کند و  همچنین 2000هزارسانترفیوژ IR6  نصب کند و رسیدن به 190 هزار سو را هم با سرعت دنبال کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت را موظف کرده‌ایم که اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و هرگونه همکاری که خارج از پروتکل و فراتر از پادمان انجام می‌داد را متوقف کند و البته 2‌ماه هم مهلت داده‌ایم که اگر کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل نکردند ما اقدامات را متوقف کنیم و این 2ماه فرصت نیز برای پروتکل الحاقی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet