شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/27 12:03:00
سرویس صحن
به منظور تامین نظر شورای نگهبان

مجلس طرح اصلاح قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می نمایند را اصلاح کرد

مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می نمایند را اصلاح کرد.

به گزارش خبرگزای خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه، طرح اصلاح قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز می کنند را به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان بررسی و اصلاح کردند.

براساس اصلاحات صورت گرفته و بر طبق تبصره 3 این طرح، سایر عوامل تولید، تکثیر و توزیع موضوع بند (الف) چنانچه از مصادیق فساد فی الارض نباشند به مجازات شلاق از 30 تا 74 ضربه و جزای نقدی از ده میلیون تا پنجاه میلیون ریال و محرومیت اجتماعی از دو تا پنج سال محکوم می شوند.

همچنین با تصویب نمایندگان یک تبصره به عنوان تبصره 6 به این طرح الحاق شد که براساس آن چنانچه تولید، تکثیر، توزیع و یا داشتن آثار مستهجن از مصادیق فساد فی الارض نباشد، مجازات مفسد فی الارض ندارد.

همچنین در صدر بند (ب) ماده 3 پس از عبارت "نمایش های مبتذل" عبارت "چنانچه از مصادیق فساد فی الارض نباشند" اضافه شد.

همچنین براساس اصلاحات صورت گرفته در ماده 4 این طرح، هر کس به سوء استفاده از آثار مبتذل و مستهجن تهیه شده از دیگری، وی را تهدید به فشار و انتشار آثار مزبور نماید و از این طریق با وی زنا نماید به مجازات زنای به عنف محکوم می شود ولی اگر عمل ارتکابی غیر از زنا و مشمول حد باشد حد مزبور بر وی جاری می گردد و در صورتی که مشمول تعزیر باشد به حداکثر مجازات تعزیری محکوم خواهد شد.

همینطور عبارت "و از پرداختن هزینه دادرسی معاف است" از انتهای ماده 7 حذف شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet