شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/12 17:05:05
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی:

طرح اقدام راهبردی؛ تلاشی مؤثر برای لغو تحریم‌ها

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به انتقاد از برجام پرداخت و آن را باعث افزایش جاسوسی‌ها، تحریم‌ها و ترورها توصیف کرد.
طرح اقدام راهبردی؛ تلاشی مؤثر برای لغو تحریم‌ها عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به انتقاد از برجام پرداخت و آن را باعث افزایش جاسوسی‌ها، تحریم‌ها و ترورها توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104385417786.jpg طرح,اقدام,راهبردی؛,تلاشی,مؤثر,برای,لغو,تحریم‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به بررسی ابعاد برجام پرداخت و توضیحاتی درباره طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها ارائه کرد.

متن یادداشت عضو هیأت رئیسه مجلس به شرح زیر است:

طی چند سال گذشته که برجام اجرایی شده و ایران به صورت داوطلبانه پروتکل الحاقی به ان.پی.تی را اجرا کرده است؛ تحت شدیدترین بازرسی های بین الملی هسته ای قرار گرفته که تا کنون هیچ یک از کشورهای جهان چنین نظام بازرسی را به خود ندیده است و هیچ کشوری هم درآینده حاضر به پذیرش چنین بازرسی هایی با این وسعت و گستردگی نمی شود.

بهانه تمام این بازرسی ها و نظارت ها این است که فعالیت های هسته ای ایران انحرافی ولو اندک هم نداشته باشد و در ازای همکاری قرار بود اقتصاد ایران از چرخه تحریم های چند جانبه خارج شده و مشمول کمک بین المللی برای تقویت صنعت انرژی هسته ای بشود.

طی ۵ سال گذشته تنها ایران بوده که به تمامی تعهداتش را انجام داده است؛ اما علیرغم این پایبندی و همکاری صادقانه، طرف های مقابل مخصوصا امریکا نه تنها تحریمی را برنداشته بلکه  تحریم های جدیدی را نیز به آن اضافه کرده است  که طرف های اروپایی نیز از آن حمایت کرده اند. به بیان دقیقتر کوتاه آمدن دولت مقابل زیاده خواهی ها، باعث گستاخ تر شدن آنها شده تا جاییکه نه تنها تکنولوژی صلح آمیز هسته ای در اختیار ایران قرار نداده اند بلکه به خرابکاری در تاسیسات هسته ای نطنز و ترور دانشمند ارزنده کشورمان شهید محسن فخری زاده دست زدند.

ثمره برجام روحانی  این شد که در حوزه اقتصاد و انرژی هسته ای نه تنها امتیازی بدست نیاوردیم بلکه امنیت ملی به واسطه جاسوسی ها مورد هجمه قرار گرفت، اقتصاد بر اثر تحریم ها آسیب دید و در آخر هم شاهد بودیم که تروریست ها در نهایت گستاخی دست به ترور و خرابکاری می زنند و این شد فرجام هفت سال عملکرد غلط و قراردادن همه تخم مرغها در سبد برجام؛ جالب است روز گذشته آقای جهانگیری که بسیار در اردیبهشت ۹۶ به برجام افتخار می کرد رسما اعلام می کند منفعت ایران از برجام هیچ بود.

عقل می گوید؛ ترس موهوم غربگرایان داخلی از آمریکا و چشم دوختن به یاری آنها، نتیجه عدم تکیه بر توان داخلی در کشور بوده است، حال سوال اساسی ملت این است: زمانی که کسی حاضر نباشد به خودش کمک کند و مشکلاتش را حل کند! چه دلیلی دارد که غریبه ها برای حل مشکلاتش بسیج شوند؟ به ویژه اینکه آن غریبه مثل آمریکا و همپیمانانش سوء نیت و خصومت هم دارند؟ بنابراین کشور بیش از تغییر دولت در واشنگتن، به یک پوست اندازی کامل در دیپلماسی خود نیاز دارد که این طرح در راستای همین راهبرد است .

پر واضح است اگر دشمنان و تروریست ها جوابی قاطع دریافت نکنند، گستاخ تر شده و به اقدامات تروریستی خود ادامه داده و ممکن است که شخصیت و حیثیت انقلابی ایران اسلامی که حاصل خون هزاران شهید در عرصه های مختلف دفاعی است، تحت تاثیر  این رفتار دشمنان قرار بگیرد.

پاسخ به این گستاخی ها در دو بعد عملیاتی و قانونی قابلیت اجرایی دارد؛ فاز عملیاتی به نیروهای نظامی بر می گردد که یقینا جواب مناسبی خواهند داد؛ اما در بعد قانونی این وظیفه مجلس است که روزنه های نفوذ به سری ترین تاسیسات هسته ای و نظامی کشور را ببندد زیرا بیشتر خرابکاری ها یا ترورهای هسته ای که علیه ایران عملیاتی شده است، اطلاعاتش از کانال آژانس بین المللی انرژی اتمی در اختیار دشمنان ایران مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

ساده تر بخواهیم بگوییم؛ روزنه های نفوذی در نقاط حساس جمهوری اسلامی به وجود آمده است با این تصور که به گشایش اقتصادی منجر می شود؛ ولی چنین نشده و چیزی جز زیان و هزینه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بدنبال نداشته است؛ اما تجربه تاریخی به ما اثبات کرده دشمن هرگز به اختیار خود تحریم ها را تعدیل نخواهد کرد و از فشارهای تروریستی نمی کاهد و این رویای برخی غربگرایان داخلی با تاکید بر نشاندن ایران پای میز مذاکره از موضع ضعف، قطعا دیگر تعبیر نخواهد شد این را نیز باید اضافه کنم که این طرح مهم قبل از ترور شهید فخری زاده تدوین شده ولی پرواز آسمانی فخر ایران زمان بندی آن را جلو انداخت.

هدف اصلی طراحان محترم و اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از ارائه این طرح علاوه بر حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل، تلاش برای لغو تحریم های ظالمانه است و تاریخ ثابت کرده است؛ هر موقع ما از موضع قدرت با دنیا صحبت کرده ایم هم بیشترین صادرات نفت را داشته ایم و هم سطح تعاملات بانکی با دنیا باکیفیت تر بوده است. در این ۷ ساله که عنان کار در اختیار آقایانی که زبان دنیا را بلد بودند قرار گرفته است؛شاهد این همه فشار و تحریم بوده ایم.

دولت تدبیر بگوید؛ دری اصفهانی ها چه نقشی در تنظیم برجام داشتند؟ متاسفانه دولت روحانی با ادعای فراوان و هزینه مادی و معنوی گزاف و غیرقابل جبران صنعت هسته‌ای را تعطیل کرد تا تحریم‌ها برداشته شوند؛ اما هر روز شاهد بودیم تحریم‌ها بیشتر شد و در یک کلام آفتاب تابان برجام نه تنها گلابی تحریم را به ثمر بیشتر رساند بلکه  ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی و مهندس فخری زاده  را نیز  عاید ملت ایران کرد.

اما علت موافقت بنده با کلیات طرح اقدام راهبردی در لغو تحریمها، دلایل زیادی دارد از امنیت ملی، سیاسی، حیثیتی، حقوقی و قانونی گرفته  تا دلایل اقتصادی من را مجاب کرد که با این طرح موافقت کنم، در حقیقت طرح «اقدام راهبردی» تلاش موثری برای لغو تحریم هاست و ما نمایندگان ملت انقلابی ایران حرفمان این است که اگر کشورهای غربی به وحشی‌گری در قالب تحریم و ترور ادامه دهند، ایران هم هیچگونه تعهدی نخواهد داشت .

در پایان باید بگویم؛ تصویب قاطع این طرح در مجلس پیام روشن مجلس انقلابی یازدهم به آمریکا و اسرائیل و نوکران منطقه ای و داخلی آنها بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet