شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/12 15:19:54
سرویس اجتماعی
ظهر امروز صورت گرفت؛

افتتاح مرکز نیکوکاری شهیدحججی در مجلس/ نمایندگان حامی 1100 یتیم می‌شوند

مرکز نیکوکاری شهیدحججی در مجلس شورای اسلامی با حضور نایب رئیس مجلس، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  و جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و تعدادی از نمایندگان مجلس افتتاح شد.
افتتاح مرکز نیکوکاری شهیدحججی در مجلس/ نمایندگان حامی 1100 یتیم می‌شوند مرکز نیکوکاری شهیدحججی در مجلس شورای اسلامی با حضور نایب رئیس مجلس، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  و جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و تعدادی از نمایندگان مجلس افتتاح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012108309359343.jpg افتتاح,مرکز,نیکوکاری,شهیدحججی,در,مجلس/,نمایندگان,حامی,1100,یتیم,می‌شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  مرکز نیکوکاری شهید حججی ظهر امروز ( چهارشنبه 12 آذر ماه ) با حضور سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  و سردار پاسدار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و تعدادی از نمایندگان مجلس افتتاح شد.

مرکز نیکوکاری شهید حججی مسیری برای ارائه کمک به ایتام و آزادی زندانیان توسط نمایندگان است

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: امروز مرکز نیکوکاری بسیج قوه مقننه با نام پاک شهید حججی راه اندازی شد؛ این مرکز به کمک بسیج، کمیته امداد امام خمینی ( ره)، نمایندگان و پرسنل مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است تا نمایندگان مجلس بتوانند در حوزه انتخابیه خودشان هم به ایتام کنند تا دیگر یتیمی بدون حامی باقی نماند و هم در راستای آزادسازی زندانیان گام بردارند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پایه‌گذاری مرکز نیکوکاری شهیدحججی با هدف خیر است تا ابتدا خود نمایندگان پیشتاز و  بانی خیر و حامی  ایتام باشند و بتوانند با این الگویی که از خودشان نشان خواهند داد، خیرین و سایرین مردم را هم برای کمک به افراد معسر، نیازمندان، حاشیهنشین‌‌‎ها و گروه های مختلف اجتماعی مورد نیاز فرا بخوانند.

قاضی زاده هاشمی در ادامه صحبت‌هایی خود تصریح کرد: ما غیر از وظیفه قانون‌گذاری و نظارت که وظیفه ذاتی و سازمانی هست به عنوان یک نهاد انقلابی و نماینده انقلابی، وظیفه داریم نسبت به هموطنان خودمان احساس مسئولیت کنیم؛ امیدواریم این مرکز نیکوکاری به عنوان یک مرکز خیر جدا از اینکه خودش خدمات زیادی به مردم جامعه ارائه می‌کند، نقش الگویی و ترویجی هم داشته باشد.

مراسم رونمایی از مرکز نیکوکاری  شهید حججی با حضور نایب رئیس مجلس

نمایندگان مجلس حامی 1100 یتیم می‌شوند / "مردمی‌کردن امدادرسانی" در دستور کار کمیته امداد امام خمینی (ره)

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تشکر و قدردانی از کار ارزشمند بسیج قوه مقننه و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، گفت: مرکز نیکوکاری بسیج قوه مقننه با نام مبارک شهید حججی کارهای بسیار ارزشمندی می‌تواند انجام دهد؛ یکی از نکات بسیار مهمی که در دستور کار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارد بحث "مردمی‌‌کردن امدادرسانی" است، یکی از شیوه‌های مردمی کردن امداد رسانی ایجاد همین مرکز نیکوکاری است که امروز در کنار بسیج در قوه مقننه افتتاح شد و یقیناً آینده بسیار خوبی در سراسر کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به کار ارزشمندی که در کنار ایجاد مرکز نیکوکاری شهید حججی در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قبول کردند که حمایت از 1100 یتیم را در گام اول عهده دار شده و در این کار خیر شرکت کنند که کار بسیار ارزشمند، ابتکاری و الگویی برای کشور است؛ امیدواریم در سال 1400 در سراسر کشور هیچ یتیمی بدون حامی نداشته باشیم.

ریشه کنی فقر و کشور بدون یتیم وظیفه اول مجلس است

سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص افزود: نمایندگان وظیفه ذاتی دارند که کشور را با نظارت، پیگیری‌ها و قوانین به سویی هدایت کنند که هیچ یتیمی بدون حامی در کشور نداشته باشیم و همچنین فقر ریشه کن شود، این وظیفه اول ماست. ما یک شهروند در این جامعه هستیم و هر کدام بنا بر وظیفه انسانی، شهروندی، دینی و شرعی باید سهمی داشته باشیم و نمی‌توانیم ادعا کنیم که تنها سهم‌ نمایندگان قانون‌گذاری است، باید از هزینه و دستمزد زندگی خودمان بخشی را برای کمک به مستضعفان اختصاص دهیم، همه افراد جامعه بر اساس میزان وسع‌شان چنین وظیفه ‌ای برعهده دارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرکز نیکوکاری شیهد حججی در مجلس شورای اسلامی راه اندازی شده که نمایندگان به عنوان وظیفه انسانی و شهروندی خودشان بتوانند بخشی از هزینه‌های ماهانه فقرا و مستضعفین و 1100 یتیم را بر عهده گرفتن را متقبل شوند. ان‌شاءالله این اقدام موجب می‌شود خداوند به کار و زندگی‌مان برکت دهد. 

هر نماینده دو زندانی معسر جرائم غیر عمد را آزاد می‌کند

سرهنگ پاسدار سهراب انبارکی رئیس سازمان بسیج حقوق دانان با بیان اینکه کمک مومنانه یکی از برنامه های اصلی و اساسی بسیج حقوق‌دانان است، گفت: با توجه به اینکه در سازمان بسیج مستضعفین کمیته آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد شکل گرفته است، در مرکز بسیج قوه مقننه هم که از مراکز ملی سازمان بسیج است، پیشنهاد شد نمایندگان مجلس هم در این کار خدا پسندانه شریک شوند.

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان، افزود: در این جلسه پیشنهاد شد هر نماینده دو نفر از زندانیان معسر جرائم غیر عمد در حوزه انتخابیه خودش را به میزان 50 میلیون تومان آزاد کند. در کنار این کار ارزشمند که در مرکز نیکوکاری قوه مقننه آغاز شده، مجموعه نمایندگان 1100 نفر از ایتام را نیز متکفل می‌شوند، بر همین اساس هر نماینده 4 فرد یتیم از حوزه انتخابیه خودش را تحت تکفل قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد در تمام استان‌ها، شهرستان‌ها و حوزه‌های انتخابیه هیئت امنای مراکز نیکوکاری سازمان بسیج حقوق‌دانان تشکیل شود و نمایندگان مجلس نیز در آن عضویت پیدا کرده و در راستای کمک‌های مومنانه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، افراد معسر و نیازمندی که در حوزه‌های انتخابیه هستند، کمک کنند.

گفتنی است، گسترش و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری، کمک رسانی و مشارکت در خدمات عمومی و عام المنفعه، تامین کمک هزینه تهیه جهیزیه، کمک به محرومان و تامین نیازهای ضروری، تامین و پرداخت کمک هزینه احداث، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن، تامین و توزیع بسته‌های معیشتی، تامین و اهداء تجهیزات پزشکی، توانبخشی و هزینه درمانی، ترغیب و جذب نیکوکاران و خیرین از جمله اهداف مرکز نیکوکاری شهید حججی است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet