شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/12 16:12:08
سرویس سیاسی
نماینده مردم تهران:

دوران دل بستن به وعده های پوچ طرف های خارجی برجام به آخر رسیده است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت باید بداند مجلس تامین منافع ملی را فدای رهایی از هیچ فشاری نخواهد کرد و این موضوع  را با  قاطعیت در تصویب  طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و در ادامه با پیگیری برای اجرای کامل آن به وضوح نشان می دهد.
دوران دل بستن به وعده های پوچ طرف های خارجی برجام به آخر رسیده است نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت باید بداند مجلس تامین منافع ملی را فدای رهایی از هیچ فشاری نخواهد کرد و این موضوع  را با  قاطعیت در تصویب  طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و در ادامه با پیگیری برای اجرای کامل آن به وضوح نشان می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106780996852.jpg دوران,دل,بستن,به,وعده,های,پوچ,طرف,های,خارجی,برجام,به,آخر,رسیده,است Icana

مهدی شریفیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و تصویب آن در مجلس گفت:  آنچه روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید تنها به منزله شروع سلسله اقداماتی است که می توانست زودتر از این تاریخ هم آغاز شود و خسارات ناشی از تعلل در مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران را کاهش دهد.

وی افزود: برابر تمام گزاره های رسمی و غیر رسمی و علنی و غیر علنی در طول هفت سال گذشته آنچه از برجام مورد انتظار بود محقق نشده و این توافق نامه علاوه بر نادیده گرفتن حقوق کشورمان در زمینه های مختلف، موجب جرأت پیدا کردن دشمنان در شکل دادن یک جنگ اقتصادی بر علیه مردم کشورمان شده است.

وی ادامه داد: دولت های اروپایی حاضر در برجام با استفاده از خطای راهبردی برخی مسئولان در کشور که ناشی از عدم توجه به فرمایشات و نصایح رهبر معظم انقلاب در مورد عدم اعتماد به دولت های اروپایی و چشم دوختن به خارج از کشور برای حل مسائل بوده است و در همکاری و همراهی با دولت آمریکا هیچ کاری برای حفظ برجام انجام ندادند و با وعده های واهی مثل اینستکس  زمان خریده و شرایط را برای تشدید روز به روز تحریم ها از طرف ترامپ فراهم کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: برابر قانون، مجلس سوگند خورده است تا به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشد و مجلس یازدهم با رویکرد انقلابی خود  توانست با تصویب طرح راهبردی لغو تحریم ها، خود را از دور باطل وعده های پوچ دولت های اروپایی خارج کند.

شریفیان تاکید کرد:  هرچند فرصت یک ماهه پیش بینی شده در این قانون که قبلا تصویب شده بود شکل عملیاتی تری داشته و تاثیر بیشتری می توانست داشته باشد اما با دو ماه فرصتی که امروز برای برای شروع اجرای این مصوبه مجلس در نظر گرفته شد نیز عملا می توان آخرین آزمون را برای کسانی که هنوز به این برجام امید واهی بسته اند برگزار کرد تا از این طریق حجت بر همه تمام شود که آیا طرف های برجام اراده ای برای حفظ آن دارند یا خیر؟

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: آنچه در این بین اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند وجود یک اجماع داخلی بر سر این موضع است که از طریق تبیین و مشخص نمودن مواضع واحد در این رابطه می تواند محقق شود چرا که شنیده شدن صداهای مختلف و عدم اتحاد داخلی در خصوص این تصمیم به منافع ملی آسیب می رساند. دولت باید بداند مجلس تامین منافع ملی را فدای رهایی از هیچ فشاری نخواهد کرد و این امر را با جرم انگاری استنکاف از اجرای این طرح  به وضوح نشان داده است.

وی در پایان تصریح کرد: این طرح و تصویب آن قطعه نخستین دومینوی اقدامات مجلس شورای اسلامی برای تامین منافع ملت در رفع تحریم ها بوده و این راهبرد قطعا بخش های دیگری دارد که مثل همین بخش نخست در زمان مقرر خود به تصویب درآمده و اجرا خواهد شد چرا که دیگر دوران دل بستن به وعده های پوچ طرف های خارجی برجام به آخر رسیده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet