شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/14 19:07:00
سرویس اقتصادی
یوسفی مطرح کرد

سوءمدیریت دلیل به زیر آب رفتن زندگی مردم در خوزستان/عدم نخصیص بودجه برای ایجاد سیستم فاضلاب و لایروبی رودخانه‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگرچه مسئولان از ۲ سال گذشته وقوع سیل و آبگرفتگی معابر استان خوزستان را محتمل می‌دانند اما اقدامی برای لایروبی و ایجاد سیستم فاضلاب نکردند.
سوءمدیریت دلیل به زیر آب رفتن زندگی مردم در خوزستان/عدم نخصیص بودجه برای ایجاد سیستم فاضلاب و لایروبی رودخانه‌ها عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگرچه مسئولان از 2 سال گذشته وقوع سیل و آبگرفتگی معابر استان خوزستان را محتمل می‌دانند اما اقدامی برای لایروبی و ایجاد سیستم فاضلاب نکردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202010104262085188.jpg سوءمدیریت,دلیل,به,زیر,آب,رفتن,زندگی,مردم,در,خوزستان/عدم,نخصیص,بودجه,برای,ایجاد,سیستم,فاضلاب,و,لایروبی,رودخانه‌ها Icana

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آبگرفتگی معابر و خیابان‌های شهرستان اهواز در پی بارندگی‌های  اخیر، گفت: زیرساخت‌های شهری استان خوزستان باوجود کثرت منابع ملی در این استان با مشکلات جدی رو به رو است به‌عنوان مثال 702 روستای این استان با دارا بودن 5 رودخانه بزرگ بی‌آب هستند چراکه تخصیص اعتبارات عادلانه صورت نمی‌گیرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوءمدیریت در توزیع اعتبارات استان خوزستان سبب به نتیجه نرسیدن سیستم آب و فاضلاب استان شده است، افزود: چند سال گذشته مبلغ 149 میلیون دلار وام از بانک جهانی برای تکمیل سیستم آب و فاضلاب کشور اخذ شد اما تاکنون مسئولی در راستای نحوه هزینه‌کرد این وام توضیحی نداده و مشکل آب و فاضلاب اهواز همچنان حل نشده است.

وی با بیان اینکه با عنایت مقام معظم رهبری منابع مالی از صندوق توسعه ملی به ایجاد سیستم فاضلاب اهواز و چند شهر تابع تعلق گرفت، اضافه کرد: به دنبال پیگیری‌ها 50 میلیون یورو اختصاص پیدا کرد و از ماه گذشته کار ایجاد فاضلاب بخشی از مناطق شهر اهواز آغاز شده است.

یوسفی با تذکر به شهرداری اهواز، گفت: اگرچه در سال 97 پس از 10 سال خشکسالی، وقوع سیل و آبگیری معابر قابل پیش‌بینی نبود اما از 2سال گذشته با تغییر شرایط آب و هوایی می‌توان وقوع مجدد این حوادث طبیعی را پیش‌بینی کرد با این وجود شهرداری و مدیران ستاد بحران به این مسئله توجه نکردند و با صرف اعتبارات برای ساخت آب‌نما و دیگر کارهای غیرضرور سوءمدیریت خود را به وضوح نشان دادند.

این نماینده مجلس بیان کرد: همچنین به‌دنبال پیگیری‌های اینجانب از وزارت نیرو بخشی از اعتبارات برای لایروبی سدها و رودخانه‌ها تخصیص پیدا کرده اما شهرداری در انجام تعهدات موفق نبوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: مطالبات مردم در رابطه با آبگرفتی معابر باید توامان در سطح ملی و استانی پیگیری شود تا دیگر شاهد به زیرآب رفتن خانه‌ها و وسایل زندگی مردم نباشیم./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet