خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/14 19:21:59
سرویس اقتصادی
پاک فطرت:

فعالیت غیرقانونی بیش از 50درصد مشاوران املاک؛ معاملات املاکی‌ها خیلی شفاف نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی فعالیت سوداگرایانه بنگاه های معاملاتی یکی از عوامل تلاطم بازار مسکن است، بر اساس آمارها، بیش از ۵۰ درصد مشاوران املاکی مجوز قانونی فعالیت ندارند.
فعالیت غیرقانونی بیش از 50درصد مشاوران املاک؛ معاملات املاکی‌ها خیلی شفاف نیست عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی فعالیت سوداگرایانه بنگاه های معاملاتی یکی از عوامل تلاطم بازار مسکن است، بر اساس آمارها، بیش از 50 درصد مشاوران املاکی مجوز قانونی فعالیت ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102701685283.jpg فعالیت,غیرقانونی,بیش,از,50درصد,مشاوران,املاک؛,معاملات,املاکی‌ها,خیلی,شفاف,نیست Icana

علیرضا پاک فطرت در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تداوم فعالیت دلالان در بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی یکی از دلایل و عوامل تشدید و تلاطم بازار مسکن، فعالیت دلالان و سفته بازان در این حوزه است که باید در راستای ساماندهی این بخش تلاش صورت گیرد. یکی از اقدامات اساسی برای کنترل دلالان، اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه است که متأسفانه این لایحه همچنان در دولت باقی مانده است.

رهن اجاره

بیش از 50 درصد مشاوران املاکی مجوز قانونی فعالیت ندارند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی فعالیت سوداگرایانه بخشی از بنگاه های معاملاتی یکی از عوامل تلاطم بازار مسکن است، بر اساس آمارها، بیش از 50 درصد مشاوران املاک مجوز قانونی فعالیت ندارند، از این رو گام نخست، ساماندهی این حوزه و جلوگیری از فعالیت غیرقانونی املاکی ها است.

وی گفت: در شرایط فعلی مشاغل به راحتی تغییر شغل می دهند، به طور مثال یک مغازه میوه فروشی به سرعت تبدیل به یک دفتر مشاوران املاک می شود، این مسئله نشان می دهد که شهرداری ها با اصناف و اتحادیه ها هماهنگ نیستند.

معاملات مشاوران املاک خیلی شفاف نیست/دست سوداگران باید از بازار مسکن کوتاه شود

پاک فطرت افزود: متأسفانه معاملات مشاوران املاک خیلی شفاف نبوده و بخشی از معاملات به صورت قول نامه ای صورت می گیرد که این مسئله فسادانگیز است. از این رو باید کاری کنیم که دست سوداگران از بازار مسکن کوتاه شود که این مسئله نیازمند اقدام جدی و هماهنگ شهرداری ها، اصناف و وزارت راه و شهرسازی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet