خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/15 16:38:31
سرویس اقتصادی
پاک فطرت مطرح کرد

تولید مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها؛ نسخه جهانی برای تعدیل قیمت بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از روش های کشورهای پیشرفته برای مدیریت بازار مسکن، تولید مسکن دولتی است، به طور مثال در شهر وین اتریش، ۲۵ درصد از کل آپارتمان های مسکونی شهر، متعلق به شهرداری است.
تولید مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها؛ نسخه جهانی برای تعدیل قیمت بازار مسکن عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از روش های کشورهای پیشرفته برای مدیریت بازار مسکن، تولید مسکن دولتی است، به طور مثال در شهر وین اتریش، 25 درصد از کل آپارتمان های مسکونی شهر، متعلق به شهرداری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107188642640.jpg تولید,مسکن,استیجاری,توسط,شهرداری‌ها؛,نسخه,جهانی,برای,تعدیل,قیمت,بازار,مسکن Icana

علیرضا پاک فطرت در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به راه کار مدیریت بازار مسکن، گفت: به طور حتم بازار مسکن با اقدامات و سیاست های دستوری کنترل نخواهد شد، بلکه بهترین روش برای تعیین قیمت، تعدیل عرضه و تقاضا است، در شرایط کنونی تقاضا برای خرید وجود دارد اما فروشنده به میزان کافی نیست.

علیرضا پاک فطرت

25 درصد از کل آپارتمان های مسکونی شهر وین اتریش، متعلق به شهرداری است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از روش های کشورهای پیشرفته برای مدیریت بازار مسکن، تولید مسکن دولتی است، به طور مثال در شهر وین اتریش، 25 درصد از کل آپارتمان های مسکونی شهر، متعلق به شهرداری است، یعنی شهرداری این مساکن را ساخته و اجاره داده است، با این روش قیمت مسکن در بازار توسط شهرداری ها به عنوان مالک یک چهار مساکن تعیین می شود.

وقتی شهرداری حجم بالایی از واحدهای مسکونی را در اختیار داشته باشد، قیمت ها تعدیل می شود

وی گفت: وقتی شهرداری حجم بالایی از واحدهای مسکونی را در اختیار داشته باشد، آن زمان مالکان دیگر نمی توانند قیمت مساکن را بالاتر تعیین کنند، این مسئله موجب تعدیل قیمت ها می شود. از طرف دیگر شهرداری ها از این طریق درآمدزایی بالایی خواهند داشت.

پاک فطرت ادامه داد: همچنین باید توجه داشت که مساکن مورد نظر نباید به تمام متقاضیان اجاره داده شود، بلکه این خانه ها باید به افراد نیازمند و ضعیف جامعه داده شود. از طرفی اگر فردی به مدت دو سال واحد مسکونی مورد نظر را اجاره کرد، باید در موعد مقرر آن خانه را تخلیه کند، در غیر این صورت باید اجاره مسکن را بسیار بالاتر پرداخت کند. در شرایط کنونی شاهدیم که به دلیل ضعف سیستم قضایی و نبود قوانین لازم، برخی افراد در مساکن دولتی نشسته اما بعد از مدتی حاضر به تخلیه نمی شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من شهرداری تهران و برخی کلانشهرها می توانند با همکاری دولت و وزارت راه و شهرسازی نسبت به تولید مسکن استیجاری اقدام کنند، این مسئله قطعا موجب تعدیل بازارمسکن خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet