خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/12 17:54:21
سرویس فراکسیون ها
رئیس فراکسیون مناطق محروم مجلس خبر داد:

تدوین شناسنامه مشکلات مناطق محروم در مجلس

رئیس فراکسیون مناطق محروم و شهرهای کمتر توسعه یافته مجلس از تدوین شناسنامه مشکلات مناطق محروم حوزه‌های انتخابیه در این فراکسیون خبر داد.
تدوین شناسنامه مشکلات مناطق محروم در مجلس رئیس فراکسیون مناطق محروم و شهرهای کمتر توسعه یافته مجلس از تدوین شناسنامه مشکلات مناطق محروم حوزه‌های انتخابیه در این فراکسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101563495589.jpg تدوین,شناسنامه,مشکلات,مناطق,محروم,در,مجلس Icana

سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با اشاره به اقدامات فراکسیون مناطق محروم و شهرهای کمتر توسعه یافته مجلس گفت: با توجه به محرومیت‌های بسیاری که در مناطق مختلف کشور وجود دارد چند برنامه بسیار مهم در دستور کار فراکسیون قرار دارد، یکی از آنها ارائه شناسنامه جامع برای مناطق محروم کشور توسط نمایندگان مجلس است، بدین صورت که هر نماینده، مناطق محروم حوزه انتخابیه خود را شناسایی و از آن شناسنامه‌ای با سه آیتم اساسی طراحی و ارائه می‌کند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم تصریح کرد: نمایندگان مجلس شناسنامه‌ای از مشکلات مناطق محروم حوزه انتخابیه خود تهیه می‌کنند که در آن نوع محرومیت، پتانسیل بالقوه و  نقاط قوت منطقه مورد توجه قرار می‌گیرد تا برای رفع موانع و تقویت ضعف‌ها در فراکسیون مناطق محروم و شهرهای کمتر توسعه یافته مجلس گام‌های موثری برداشته شود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم با بیان اینکه توسعه متوازن از موضوعات بسیار مهمی است که در مجلس و به ویژه فراکسیون مناطق محروم قابل پیگیری است، تصریح کرد: نمایندگان می‌توانند طرح‌هایی را در این فراکسیون تهیه و به صحن ارائه کنند که به واسطه آن امتیازات ویژه‌ای برای مناطق محروم کشور در نظر گرفته شود که موجبات جذب هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران به این مناطق فراهم شود.

رئیس فراکسیون مناطق محروم و شهرهای کمتر توسعه یافته، مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در همین راستا روز گذشته به همراه تعدادی از نمایندگان با مسئولان ستاد اجرای فرمان امام ( ره) جلسه برگزار کردیم و هر کدام از نمایندگان به بیان دغدغه‌ها و مشکلات مناطق محروم خود پرداختند و در نهایت مسئولان ستاد اجرای فرمان امام ( ره)  نیز برای کاهش محرومیت و افزایش امکانات شهرهای محروم در حوزه انتخابیه نماینده‌های حاضر قول‌های خوبی دادند.

نماینده مردم ملکان در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: موضوعاتی نظیر طرح‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار در مناطق محروم و افزایش بودجه این مناطق را در لایحه بودجه 1400 با هدف رفع محرومیت  شهرهای کمتر توسعه یافته پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet