شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/15 16:28:01
سرویس اقتصادی
بیگی نژاد:

تاکید بر عدم اتکاء به نفت در بخش درآمدی بودجه سال آینده

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خام فروشی نفت و صرف درآمد آن برای تامین هزینه‌های جاری را ظلم بزرگی به کشور و حرکت در مسیر توسعه دانست و بر عدم اتکاء به نفت در بخش درآمدی بودجه سال آینده تاکید کرد.
تاکید بر عدم اتکاء به نفت در بخش درآمدی بودجه سال آینده عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خام فروشی نفت و صرف درآمد آن برای تامین هزینه‌های جاری را ظلم بزرگی به کشور و حرکت در مسیر توسعه دانست و بر عدم اتکاء به نفت در بخش درآمدی بودجه سال آینده تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100542372139.jpg تاکید,بر,عدم,اتکاء,به,نفت,در,بخش,درآمدی,بودجه,سال,آینده Icana

هادی بیگی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت برضروت عدم اتکاء به نفت در بخش درآمدی بودجه سال آینده تاکید کرد و گفت: خام فروشی نفت و صرف درآمد آن برای تامین هزینه‌های جاری ظلم بزرگی به کشور و حرکت در مسیر توسعه است چراکه درآمد حاصل از فروش نفت خام باید صرف ایجاد زیرساخت‌ها شود یا آنکه به منظور اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش‌افزوده از خام‌فروشی جلوگیری کرد و این نفت خام را در صنایع پتروشیمی و پالایشی و تولید محصولات مختلف جهت استفاده داخلی و صادرات به کار برد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی 20 سال گذشته تنها صحبت از جلوگیری از خام‌فروشی شده و اقدام عملیاتی قابل مشاهده‌ای صورت نگرفته است، افزود: کشور به اتکاء به توانمندی‌های خود در حوزه‌های مختلف احتیاج دارد تا  زنجیره تکمیل را گسترش دهد و این مهم در حوزه‌های نفت و گاز مشهود است چراکه درصورت تکمیل زنجیره تولید صنایع پتروشیمی گسترش پیدا خواهد کرد و نیازهای مردم به محصولات مختلف رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه زنجیره ارزش باید در حوزه‌هایی همچون خودرو و معادن نیز تکمیل شود، افزود: متاسفانه با وجود آنکه توانمندی بسیاری در تولید اقلام غذایی همچون نهاده‌های دامی و گندم وجود دارد اما در  این زمینه عقب‌ماندگی‌های بسیاری داریم لذا کشور مجبور است با درآمد حاصل از فروش نفت، نهاده دامی، ذرت و... وارد کند لذا تکمیل زنجیره ارزش در حوزه کشاورزی نیز بسیار مهم است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: توجه به مسائل فوق سبب می‌شود تا بتوان در درازمدت بودجه‌های سالانه را مبتنی بر اقتصاد مقاومتی تدوین کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet