شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/12 19:13:47
سرویس اجتماعی
حاجی بابایی با تبریک روزجهانی معلولان مطرح کرد؛

تحقق عدالت اجتماعی در حق معلولان نیازمند توجه ویژه مجلس و دولت

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: اولویت مجلس توسعه روز افزون عدالت اجتماعی، ایجاد فرصت های برابر در دسترسی به امکانات و منابع، اشتغال پایدار، مشارکت اجتماعی، عدالت فراگیر برای اقشار مختلف جامعه به ویژه گروه‌های با نیازهای ویژه (معلولان) است.
تحقق عدالت اجتماعی در حق معلولان نیازمند توجه ویژه مجلس و دولت رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: اولویت مجلس توسعه روز افزون عدالت اجتماعی، ایجاد فرصت های برابر در دسترسی به امکانات و منابع، اشتغال پایدار، مشارکت اجتماعی، عدالت فراگیر برای اقشار مختلف جامعه به ویژه گروه‌های با نیازهای ویژه (معلولان) است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903102440402765.jpg تحقق,عدالت,اجتماعی,در,حق,معلولان,نیازمند,توجه,ویژه,مجلس,و,دولت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، بر لزوم‌ توسعه روزافزون عدالت اجتماعی، ایجاد فرصت‌های برابر در دسترسی به امکانات و منابع، اشتغال پایدار، مشارکت اجتماعی و عدالت فراگیر برای اقشار مختلف جامعه به‌ویژه گروه‌های با نیازهای ویژه (معلولان) تاکید کرد.

وی در این پیام توسعه عدالت اجتماعی را در ابعاد کمی و کیفی یکی از مهم‌ترین آرمان‌های مجلس شورای اسلامی برای اقشار مختلف مردم برشمرد و افزوده است، تدوین و تصویب قانون حمایت از معلولین در مجلس و لزوم نظارت بر اجرای دقیق و صحیح آن بیانگر اهمیت اولویت مجلس در ایجاد عدالت فراگیر در توزیع منابع و امکانات در کشور است.

حاجی بابایی با تاکید بر آسیب پذیری بیشتر افراد دارای نیازهای ویژه بعد از همه گیری بیماری کرونا، لزوم توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای دولتی وغیردولتی در تدوین برنامه‌های توسعه ای خود به معلولین را خواستار شده است.

متن پیام حمیدرضا حاجی بابایی به مناسبت روز جهانی معلولان به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از آرمان‌های مجلس شورای اسلامی توسعه کمی وکیفی عدالت اجتماعی به عنوان مهم ترین شاخص توسعه یافتگی جامعه است.

مجلس شورای اسلامی به عنوان نهادی برخاسته از اراده مردمی توزیع برابر فرصتها و امکانات زندگی اجتماعی، در حوزه های مختلف حقوق انسانی و شهروندی، برای همه اقشار جامعه را، اساس و محور برنامه های نظارتی و قانونگذاری می داند.

معلولان و افراد دارای نیاز ویژه به عنوان بزرگترین اقلیت جامعه در تدوین لوایح و قوانین، همواره مورد توجه قرار گرفته اند، تصویب و ابلاغ قانون حمایت از معلولان در مجلس دهم از مصدایق بارز این نگرش است.

۱۳ آذر(سوم دسامبر)، با هدف جلب توجه جهانیان به حقوق افراد دارای معلولیت، روز جهانی معلولان نامگذاری شده است، امسال روز جهانی معلولان با دو "رویکرد همه معلولیت ها و عواقب ناشی از آنها قابل مشاهده نیست" و "ساختن جهانی بهتر بعد از همه‌گیری بیماری کوید ۱۹" برای افراد دارای معلولیت (فراگیر، دسترس پذیر، پایدار) گویای این واقعیت است که در تحولات جهان کنونی، معلولان در معرض بیشترین آسیب‌های ناشی از این تغییرات و تحولات اجتماعی هستند و باید تمام منابع و امکانات برای پیشگیری از آثار نامطلوب حاصل از این آسیب‌ها بسیج شوند.

با تبریک روزجهانی معلولان به افراد دارای نیاز ویژه و خانواده های آن‌ها، تقدیر و تشکر از معلمان و دست اندرکاران آموزش و پرورش دانش آموزان معلول، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی وغیردولتی حامی معلولان که برای توانمندسازی، ایجاد اشتغال، بهبود معیشت، مشارکت اجتماعی و احقاق حقوق انسانی معلولان تلاش می‌کنند و با علم براین که تحقق عدالت اجتماعی، به‌ویژه در حوزه‌های آموزشی، اقتصادی، معیشتی و اشتغال برای این قشر از جامعه نیاز به توجه ویژه مجلس و دولت دارد، اجرای دقیق قانون حمایت از معلولان را از دستگاه‌های اجرایی در جایگاه نمایندگان مردم مطالبه می‌کنیم و بر نقش نظارتی و قانونگذاری مجلس برای ایجاد فرصت‌های برابر و تخصیص منابع مناسب تاکید داریم.

به ملت بزرگ ایران این اطمینان را می دهیم که با استعانت از خداوند سبحان و بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، توسعه روزافزون عدالت اجتماعی و دسترسی همه احاد جامعه به منابع و فرصتهای برابر و پاسخگویی به مطالبات مردمی، با مدیریت جهادی، در تدوین برنامه های توسعه ای به ویژه برنامه توسعه هفتم و قوانین بودجه سالانه بویژه بودجه ۱۴۰۰، محور تمامی فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

حمیدرضا حاجی بابایی

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet