شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/15 17:31:46
سرویس استان ها
قاسمی پور با اشاره به بزرگداشت هفته معلولان :

خدمت رسانی به آحاد ملت بدون تبعیض وظیفه قانونی و دینی است

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس،گفت: خدمت رسانی به آحاد ملت بدون هرگونه تبعیض و بی تفاوتی وظیفه قانونی و دینی است.
خدمت رسانی به آحاد ملت بدون تبعیض وظیفه قانونی و دینی است نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس،گفت: خدمت رسانی به آحاد ملت بدون هرگونه تبعیض و بی تفاوتی وظیفه قانونی و دینی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202010101048311703.jpg خدمت,رسانی,به,آحاد,ملت,بدون,تبعیض,وظیفه,قانونی,و,دینی,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شیواقاسمی پور هفته ملی معلولان  مصادف با سوم دسامبر بعنوان روز جهانی کم‌توانان توسط سازمان ملل متحد و  ( 13 تا 19 آذر) به عنوان هفته معلولین توسط جمهوری اسلامی ایران نامگذاری گردیده و گرامی داشته می‌شود که هدف از آن افزایش درک عمومی مردم  از حقوق و مشکلات این بخش از جامعه جهانی، اهتمام به رفاه، آگاهی بخشی از نتایج مثبت و مفید ورود کم‌توانان به عرصهای مختلف فرهنگی اجتماعی ورزشی و ... ، استاندارد سازی مقررات معادل سازی فرصت‌ها ، کاهش تدریجی و در نهایت رفع تبعیض علیه افراد کم‌توان در قالب قطعنامه‌ها و کنوانسیون‌های بین المللی و قوانین داخلی می باشد.

نماینده مردم  مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بی‌شک در ایران اسلامی هستند کم‌توانانی که نیازمند اهتمام روزافزون و حمایت بیش از پیش جهت رفع نیازهای مادی و معنوی بوده و این مهم از دید مسئولان و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی مغفول نمانده و با پیوستن ایران اسلامی به قطعنامه سازمان ملل متحد و کنوانسیون بین‌المللی حمایت از کم توانان و نیز تصویب قوانین حمایتی کمر همت به خدمت رسانی را بسته  و  از آنجایی که نظام  حاکم بر ایران برآمده از اسلام و قرآن است.

وی ادامه داد: با تاسی از کلام خداوند متعال که می فرماید «ان اکرمکم عندالله اتقاکم» و با سرلوحه قراردادن قانون اساسی که همان میثاق ملی می باشد خدمت رسانی به آحاد ملت را بدون هرگونه تبعیض و تفاوتی وظیفه قانونی و دینی تعیین نموده ، و تفاوتی بین کم‌توانان و افراد عادی اجتماع از هیچ حیثی قائل نشده و خدمت به این عزیزان را وظیفه خود دانسته است.

قاسمی پور افزود :بنده بعنوان خادم ملت در مجلس شورای اسلامی فرصت را مغتنم شمرده و هفته معلولین را به جامعه کم‌توانان کشور خصوصا حوزه انتخابیه شهرستان‌های مریوان و سروآباد و تمام خدمتگزاران صدیق و پرسنل شریف در نهادها و سازمانهای مربوط به خدمت رسانی به این عزیزان تبریک و تهنیت می گویم.

نماینده مردم مریوان وسروآباددر  مجلس یادآورشد:در کسوت قانونگذار با همراهی دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، توان خویش را در راه خدمت‌ و تسهیل شرایط منحصربه‌فرد و جلب رضایت این بخش از جامعه در پرتو رضایت خالق به کارخواهم بست تا بتوانم منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌عالی) در خصوص به‌کار انداختن ظرفیت های مغفول در وجود این عزیزان جهت پیشرفت و حصول به موفقیت‌های بزرگ را جامه عمل بپوشانم.

شیوا قاسمی پور نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet