روز مجلس
1399/09/17 15:04:45
سرویس اجتماعی
یوسفی خبر داد:

ورود مدعی‌العموم به مشکل آبگرفتگی استان خوزستان

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس، از دستور رییس قوه قضاییه برای بررسی دلایل آبگرفتگی استان خوزستان و شناسایی مسئولان خاطی توسط رییس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.
ورود مدعی‌العموم به مشکل آبگرفتگی استان خوزستان نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس، از دستور رییس قوه قضاییه برای بررسی دلایل آبگرفتگی استان خوزستان و شناسایی مسئولان خاطی توسط رییس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012103270671731.jpg ورود,مدعی‌العموم,به,مشکل,آبگرفتگی,استان,خوزستان Icana

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دلیل سفر رییس سازمان بازرسی کل کشور به اهواز، گفت: آقای رییسی ریاست قوه قضاییه دستور دادند که رییس سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی دلایل آبگرفتگی استان خوزستان سفری به این منطقه داشته باشد تا چنانچه قصوری از سوی مسئولان مربوطه صورت گرفته است به عنوان مدعی‌العموم حقوق مردم خوزستان را مطالبه کنند.

مسئولان باید در مقابل اقدامات غیرکارشناسانه خود پاسخگو باشند

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بنده به عنوان نماینده مردم از نگاه ویژه و دقیق رییس قوه قضاییه تشکر می‌کنم که کمک کردند این مهم بررسی شود که اگر ترک فعلی صورت گرفته که در برخی موارد صورت گرفته است با مسئولان خاطی برخورد شود.

وی تصریح کرد: مسئولان بدانند که باید در مقابل اقدامات غیرکارشناسانه یا بی‌توجهی که در این زمینه داشته‌اند، پاسخگو باشند، چرا که مردم نباید هزینه سوءمدیریت برخی مسئولان را بدهند.

عدم اولویت‌بندی صحیح در استان خوزستان به وقوع سیلاب منتهی شد

یوسفی خاطرنشان کرد: بنده 3 ماه قبل نسبت به وضعیت اولویت‌بندی‌ها در اهواز به مسئولان مربوطه تذکر دادم و تاکید کردم که قطعا اهواز دچار آبگرفتگی می‌شود به این دلیل که بجای انجام کارهای اساسی در این منطقه اقداماتی انجام شد که در اولویت‌های دوم و سوم قرار داشتند همچون نورپردازی، آب‌نماها و امثال آنها، از این جهت انشالله حضور نماینده آقای رییسی فتحی بابی شود در جهت اینکه اگر مدیری تلاش کرده از وی تقدیر شود و اگر مدیری قصور کرده است، مردم تاوان سوءمدیریتش را ندهند.

وی در تشریح قصور برخی مسئولان که به وقوع سیلاب در استان خوزستان منتهی شده است، تاکید کرد: دو بخش در این زمینه وجود دارد که بخشی از آن بلندمدت بوده و به مسائل زیرساختی همچون وضعیت آب و فاضلاب استان برمی‌گردد که دولت متعهد بوده اعتباراتی را برای آن پرداخت کند اما متاسفانه انجام نداده است و با عنایت رهبر معظم انقلاب سال گذشته قرار شد 100 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای اختصاص به این بخش برداشت شود که ماه گذشته تنها 50 میلیون یورو از این میزان عملیاتی شد که تنها بخشی از مشکلات را حل می‌کند، اما موضوع مهمتر این است که سال گذشته 57 نقطه بحرانی در شهر اهواز شناسایی شده و تقسیم کاری بین شهرداری و آب و فاضلاب صورت گرفت که متاسفانه به دلیل عدم دقت در اولویت‌بندی مشکلات اصلی مردم در این زمینه تدبیری اندیشیده نشد و در پی بارندگی‌های امسال مردم متضرر شدند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، بیان کرد: این موارد نشان می‌دهد که اگر دقت نظر بهتری از سوی مسئولان مربوطه صورت می‌گرفت و اولویت‌بندی‌ها به درستی انجام می‌شد با مشکلات کمتری مواجه می‌شدیم.

میزان خسارات وارد شده به مردم درپی وقوع سیلاب

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، در بیان میزان خسارات وارد شده به مردم، یادآور شد: هنوز خسارت توسط کارشناسان استانداری و ستاد مدیریت بحران برآورد نشده است اما منازل مسکونی مردم آسیب دیده‌اند و با وجود این گرانی لجام گسیخته کالاها در بازار میزان خسارات بسیار بالاست./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet