هدر اصلی
1399/09/19 09:16:00
سرویس اقتصادی
دهقانی:

عرصه طلایی خودروسازان با وادرات خودرو به پایان می‌رسد؛ارتقا رقابت در صنعت خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با واردات خودرو، عصر طلایی خودروسازان به پایان می‌رسد، بنابراین این شرکت‌ها ناچار می‌شوند، کیفیت و کمیت خود را افزایش داده و با همتایان خارجی خود رقابت کنند.
عرصه طلایی خودروسازان با وادرات خودرو به پایان می‌رسد؛ارتقا رقابت در صنعت خودرو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با واردات خودرو، عصر طلایی خودروسازان به پایان می‌رسد، بنابراین این شرکت‌ها ناچار می‌شوند، کیفیت و کمیت خود را افزایش داده و با همتایان خارجی خود رقابت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/70026.jpg عرصه,طلایی,خودروسازان,با,وادرات,خودرو,به,پایان,می‌رسد؛ارتقا,رقابت,در,صنعت,خودرو Icana

الهویردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره واردات خودرو، گفت: مشکل اصلی بازار خودرو در شرایط کنونی کمبود عرضه و تولید است؛ هرچند خودروسازان طی سال‌های گذشته با مشکلاتی روبه رو بودند اما نمی‌توان همیشه منتظر آنها بود که این شرکت‌ها چه آشی برای مردم می‌پزند. 

خودروهای داخلی؛ گران و بی کیفیت

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که خودروسازان قیمت محصولات تولیدی خود را متناسب با نرخ ارز افزایش داده و درعین حال دم از ورشکستگی می‌زنند، مردم نیز از کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند زیرا خودروهای داخلی در مقایسه با همتایان خارجی خود بی کیفیت بوده و گران هستند.

وی با بیان اینکه باید با اخذ تدابیر ویژه از زیان خودروسازان جلوگیری شود و از سوی دیگر خودرو را به دست مصرف‌کننده واقعی رساند، اضافه کرد: باید به افرادی که به خودرو نیاز دارند اجازه داده شود، با تعرفه پایین خودرو وارد کشور کنند تا از یک سو نیاز داخلی تامین شود و از سوی دیگر بازار سیاه چهارچرخ‌ها جمع شود.

واردات، خودروسازان را ناچار به افزایش کیفیت می‌کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: با واردات خودرو، عصر طلایی خودروسازان به پایان می‌رسد، بنابراین این شرکت‌ها ناچار می‌شوند، کیفیت و کمیت خود را افزایش داده و با همتایان خارجی خود رقابت کنند. ما باید دیر یا زود به این سمت حرکت کرده و در عین حال که از تولید داخل حمایت می کنیم، از حقوق مصرف کننده نیز دفاع کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید خودروی موردنیاز مردم یعنی خودروی به روز و باکیفیت تامین شود، تصریح کرد: باید در برابر واردات خودرو به خودروسازان اجازه صادرات داده شود تا در صورت توان، مازاد تولید خود را به خارج صادر کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet