هدر موبایل
1399/09/20 15:58:11
سرویس بین الملل
ذوالنوری در گفتگوی تلفنی با رئیس کمیسیون بین‌الملل مجلس بلاروس:

ایران در مقابل تحریم و ترور ایستادگی می‌کند/ضرورت توسعه روابط اقتصادی ایران و بلاروس

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، محکوم کردن ترور شهید فخری زاده ازسوی بلاروس را نشان از استقلال این کشور در مسیر تحولات جهانی و بین‌المللی دانست.
ایران در مقابل تحریم و ترور ایستادگی می‌کند/ضرورت توسعه روابط اقتصادی ایران و بلاروس رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، محکوم کردن ترور شهید فخری زاده ازسوی بلاروس را نشان از استقلال این کشور در مسیر تحولات جهانی و بین‌المللی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101896482324.jpg ایران,در,مقابل,تحریم,و,ترور,ایستادگی,می‌کند/ضرورت,توسعه,روابط,اقتصادی,ایران,و,بلاروس Icana

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با آندری ولادیمیروویچ ساوینیخ رئیس کمیسیون امور بین‌الملل مجلس بلاروس از ابراز همدردی ملت و دولت این کشور در ترور شهید دکتر فخری زاده دانشمند ایرانی تشکر و قدردانی کرد.

وی محکوم کردن این جنایت وحشتناک ازسوی بلاروس را نشانی از استقلال این کشور در مسیر تحولات جهانی و بین‌المللی دانست.

ذوالنوری در ادامه این گفتگو دخالت غربی‌ها در امور دیگر کشورها و حمایت آن‌ها از جنایات در قالب‌های گوناگون را پدیده‌ای ملموس و همیشگی دانست و دوگانگی رفتار آن‌ها در موضوع ترورها را در ابعاد رسانه و سکوت را شگفت‌انگیز خواند و گفت: ایران و بلاروس همواره دخالت غربی‌ها در امور کشورشان را به صورت ملموس حس کرده و در مقابل، غربی‌ها نیز با بهره‌مندی از سلاح سکوت و رفتار غیرمسئولانه، عاملان ترور را تقویت و پشتیبانی کرده‌اند.

ذوالنوری با اشاره بر اشتراکات دو کشور در حوزه‌های مختلف، توسعه و گسترش روابط در سطوح، پارلمانی همچنین در زمینه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را خواستار شد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و بلاروس به عنوان عضو ناظر سازمان همکاری شانگ‌های می‌توانند در سطح بین‌المللی یکدیگر را حمایت کرده و مجلس شورای اسلامی نیز از روند رو به رشد همکاری‌های دو کشور استقبال می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران - بلاروس قدمی مثبت در پیشبرد بیش از پیش همکاری‌های پارلمانی و نگرشی تازه برای افزایش سطح روابط است.

وی با تأکید بر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابل هرگونه هرج و مرج نشأت گرفته ازسوی استکبار جهانی در قالب تحریم و ترور، تصریح کرد: استکبار جهانی مصیبتی بزرگ برای جامعه بین الملل است و جمهوری اسلامی ایران پیشگام در در مقابله با این رفتار است.

آندری ولادیمیروییچ ساوینیخ رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس بلاروس با ابراز تسلیت و محکوم کردن ترور دانشمند برجسته ایرانی شهید دکتر فخری زاده گفت: بلاروس ترور را پدیده شوم و هرج و مرج طلب دانسته و شهادت دانشمند برجسته ایرانی را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران تسلیت می‌گوید.

وی اظهار کرد: دو کشور فعالانه و در مواضع همسو توانایی تعامل در مجامع بین‌المللی به صورت دو جانبه و چند جانبه را داشته و در توسعه همکاری ها قادر به حمایت یکدیگر هستند.

آندری ساوینیخ ولادیمیروییچ حضور ایران و بلاروس در اتحادیه اوراسیا را فرصت خوبی برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای عنوان کرد و علاقمندی راهبردی بلاروس در عمق بخشیدن به سطح تعاملات و مراودات را مثبت ارزیابی کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet