هدر موبایل
1399/09/25 15:31:09
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی مطرح کرد

ممانعت از دسترسی به واکسن کرونا برگ دیگری از پرونده جنایت ضدبشری واشنگتن علیه ایران

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ممانعت از دسترسی عادلانه و منصفانه به دارو و واکسن کرونا، برگ دیگری از پرونده سیاه جنایت ضدبشری آمریکا علیه کشورمان است.
ممانعت از دسترسی به واکسن کرونا برگ دیگری از پرونده جنایت ضدبشری واشنگتن علیه ایران عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ممانعت از دسترسی عادلانه و منصفانه به دارو و واکسن کرونا، برگ دیگری از پرونده سیاه جنایت ضدبشری آمریکا علیه کشورمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102948292192.jpg ممانعت,از,دسترسی,به,واکسن,کرونا,برگ,دیگری,از,پرونده,جنایت,ضدبشری,واشنگتن,علیه,ایران Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع تحریم های دارویی ایران و ادعای آمریکا درمورد معافیت اقلام بهداشتی و دارویی از تحریم ها، گفت: مقامات آمریکا بارها مدعی بودند که تحریم‌های غیرقانونی این کشور هیچ مانعی برای ارسال تجهیزات پزشکی به ایران ایجاد نکرده اند،اما در عمل این گونه نیست.

وی با اشاره به ادامه سیاست فشارحداکثری آمریکا علیه مردم کشورمان افزود: آمریکا در ظاهر  مدعی است که غذا و دارو تحریم نیست؛ ولی در عمل و در پرداخت ارز برای اقلام دارویی و درمانی کرونا و واکسن کرونا، کارشکنی می کند. 

موسوی لارگانی با بیان اینکه کشور ما علاوه بر جنگ و تحریم اقتصادی، با یک جنگ سازمان یافته رسانه ای نیز روبه رو است،مطرح کرد: در حالی رئیس بانک مرکزی ایران می گوید که تحریم‌های جدید آمریکا معافیت‌های قبلی دارو و کالاهای اساسی را لغو نکرده است،رسانه های معاند غربی از لغو معافیت های دارویی ایران سخن می گویند و همه مشکلات را بر گردن مسولان بهداشت و درمان کشورمان می اندازند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم فلاورجان درمجلس همچنین خاطرنشان کرد:اخلال در نظام درمانی کشورهای تحریم شده در مقابله با کرونا و ممانعت از دسترسی عادلانه و منصفانه به واکسن کرونا، برگی دیگر از پرونده سیاه جنایت ضدبشری واشنگتن است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: تمام کشورهایی که از هراس قطع ارتباط با آمریکا در حوزه دارو هم راستای تحریم های آمریکا گام برمی دارند،در جنایت آمریکا علیه بشریت دخیل هستند.

وی با اشاره به شهادت حدود۳۰۰ نفر از کادر درمانی در کشورمان ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی گفت که ما ملت امام حسینیم؛یعنی هم شهید می دهیم، هم می جنگیم، هم می سازیم و هم تاریخ می سازیم. این یک افتخار بی بدیلی است برای کشوری است که در اوج تحریم ها همه منتظر شکست آن هستند.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که نهادهای بین المللی باید پرونده "جنایت علیه بشریت"برای آمریکا درحوزه تحریم دارویی ایران تشکیل دهند، اظهارکرد: ملت بزرگ ایران همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده اند و همگرایی در کشور سبب عبور از تحریم خواهد شد،در حالی که امروز کیت های بومی تشخیص کرونا به دست پژوهشگران ساخته شده است واکسن آن هم توسط جوانان و متخصصان ایرانی ساخته می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet