هدر موبایل
1399/09/22 09:58:12
سرویس استان ها
رضازاده خواستار شد:

لزوم توجه جدی به زیرساخت‌های گردشگری آذربایجان غربی به ویژه سلماس

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس گفت:زیرساخت‌های گردشگری استان و شهرستان سلماس به‌واسطه ظرفیت‌های ارزشمندی که دارد بسیار نیازمند توجه است.
لزوم توجه جدی به زیرساخت‌های گردشگری آذربایجان غربی به ویژه سلماس عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس گفت:زیرساخت‌های گردشگری استان و شهرستان سلماس به‌واسطه ظرفیت‌های ارزشمندی که دارد بسیار نیازمند توجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/202007105471573276.jpg لزوم,توجه,جدی,به,زیرساخت‌های,گردشگری,آذربایجان,غربی,به,ویژه,سلماس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یعقوب رضازاده، نماینده مردم سلماس و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در نشستی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان آذربایجان غربی به بررسی وضعیت حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان پرداخت.

بر اساس این گزارش؛ در این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن تشریح خدمات اداره کل میراث فرهنگی گزارشی از اقدامات و برنامه هایی جهت ایجاد و توسعه صنایع دستی، گردشگری، حفظ، مرمت و احیای بناها در سلماس ارائه و افزود :حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یک امر فرابخشی است و ضمن فراهم شدن زیرساخت‌های گردشگری، نیازمند تعامل همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها در استان است.

نماینده مردم سلماس در مجلس ضمن بیان اینکه قامت فرهنگ و پیشینه و میراث‌فرهنگی ملت ایران بسیار بلند است و باید عزتمندانه پیشینه فرهنگ ،هنر، تاریخ  و میراث به‌جای مانده از گذشتگان خود را به جهانیان معرفی کنیم، افزود : زیرساخت‌های گردشگری استان و  شهرستان سلماس به‌واسطه ظرفیت‌های ارزشمندی که دارد بسیار نیازمند توجه است و باید زیرساخت‌های جدید برای جذب و ماندگاری گردشگران ایجاد شود.

گفتنی است؛ در پایان این دیدار یعقوب رضازاده در پی درخواست مدیرکل میراث فرهنگی استان در خصوص جذب سرمایه گذار و پیگیری اخذ اعتبار جهت احیاء بافت های تاریخی سلماس و ایجاد زیر ساخت های بناهای تاریخی از جمله کلیسای های هفتوان، اخته خانه، تپه اهرنجان، حمام شیخ و چشمه های ابگرم روستاهای دریک و ایستی سو قول مساعد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet