هدر موبایل
1399/09/22 15:09:37
سرویس سیاسی
عباسی:

نمایندگان مجلس باید در مذاکرات آتی حضور داشته باشند

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: قطعا در مذاکرات آینده چند تن از نمایندگان مجلس هم باید در مذاکرات حضور داشته باشند و اجازه نخواهیم داد که چند نفر برای کشور نسخه بپیچند.
نمایندگان مجلس باید در مذاکرات آتی حضور داشته باشند رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: قطعا در مذاکرات آینده چند تن از نمایندگان مجلس هم باید در مذاکرات حضور داشته باشند و اجازه نخواهیم داد که چند نفر برای کشور نسخه بپیچند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009102033695466.jpg نمایندگان,مجلس,باید,در,مذاکرات,آتی,حضور,داشته,باشند Icana

فریدون عباسی دوانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات مقامات اروپایی در خصوص قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: اظهارات غربی‌ها در خصوص قانون اخیر مجلس شورای اسلامی مصرف داخلی برای کشورشان دارد تا در افکار عمومی اروپا و آمریکا بتوانند وجهه‌ای را برای خود دست و پا کنند.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی افزود: اروپایی‌ها می‌دانند که مصوبه مجلس شورای اسلامی پا برجاست و با توجه به مجازاتی که در عدم اجرای آن برای مجریان در نظر گرفته شده  قطعامجریان نمی‌توانند استنکاف کنند؛ بنابراین تهدیدات غربی‌ها به سبب این بوده تا مقداری افکار عمومی ما را تحت تاثیر قرار دهند ولی ما پیش بینی این مسائل را نیز کرده بودیم.

طایفه برجامی کشور را خلع سلاح کرد

وی تاکید کرد: با تصویب اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها مذاکره کنندگان کشورمان متوجه خواهند شد که باید به خطوط قرمزهای تعیین شده پایبند باشند و مطابق آن پای میز مذاکره بروند و دیگر به آنها این اجازه را نخواهیم داد که همچون معاهده برجام با دستان خالی به مذاکره بنشینند، متاسفانه این طایفه برجامی کشور را خلع سلاح کرد و بعد از آن پا به میدان مذاکره گذاشتند و گفتند ما نتوانستیم خطوط قرمزها را حفظ کنیم، اما این دفعه برای عدم رعایت خطوط قرمزها مجازات هم تعیین کرده‌ایم و باید بدانند که مذاکره باید عزتمندانه باشد و زیر بار حرف زور تروئیکای اروپایی نروند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشورمان عنوان کرد: اگر بخواهیم مذاکره‌ای را بپذیرم دیگر از موضع ضعف نخواهد بود و اگر مذاکره کنندگان کشورمان بخواهند پای میز مذاکره بنشینند باید غنی سازی بیشتر را هم طلب کنند و  همچنین تحریم بانک مرکزی، بیمه و ...  نیز باید  در همان ابتدای مذاکره برداشته شود.

اجازه قبیله گرایی در مذاکرات بین المللی را به احدی نخواهیم داد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مذاکره امر ناپسندی نبوده و همیشه هم باید وجود داشته باشد حتی آمریکایی‌ها در حوزه اقتصادی می‌توانند با ما مذاکره کنند، اما در برجام این اتفاق نخواهد افتاد چرا که آنها از برجام خارج شدند؛ بنابراین در ابتدا باید به برجام بازگردند و آنسوی میز همچون کشورهای دیگر به مباحثه بپردازند و  البته چنین اقدامی مشروط بر این بوده که همه تحریم‌هایی که می‌بایست در روز امضای برجام لغو می‌شد را ملغی کنند و پس از آن باید بگویند که چرا در چند سال اخیر ما را تحت فشار گذاشتند و بایستی خسارت را هم بپذیرند و این معنای مذاکره است این دفعه هم هدف از مذاکره می‌تواند به ازای دریافت غرامت باشد چرا که باید از حقوق خود بهره مند شویم.

وی در پایان گفت: در حقیقت با تصویب قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها مجلس شورای اسلامی به دولت  کمک کرده است و قطعا ما اجازه قبیله گرایی در مذاکرات بین المللی را به احدی نخواهیم داد و باید با اجماع و خرد جمعی تیم مذاکره کننده به مذاکره بپردازد ضمن اینکه از این پس نمایندگان مجلس نیز در مذاکرات  باید حضور داشته باشند زیرا نمی‌شود که چند نفر از دولت و یا یک گروه خاص  نسخه‌ای برای همه مملکت بپیچانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet