شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/24 10:54:02
سرویس حوزه ریاست
نگاهداری در تشریح جزئیات سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

تراز عملیاتی منفی در حد 319 هزار میلیارد در بودجه 1400 قابل تأمل است

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس با بیان اینکه تراز عملیاتی منفی در حد ۳۱۹ هزار میلیارد و افزایش رشد حدود ۱۱۷ درصدی هزینه‌ها از آسیب‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ است، تأکید کرد که مجلس درصدد است تا با همکاری و تعامل با نهادهای ذیربط بودجه‌ای در راستای تأمین مصلحت کشور و منافع مردم تصویب کند.
تراز عملیاتی منفی در حد 319 هزار میلیارد در بودجه 1400 قابل تأمل است مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس با بیان اینکه تراز عملیاتی منفی در حد 319 هزار میلیارد و افزایش رشد حدود 117 درصدی هزینه‌ها از آسیب‌های لایحه بودجه 1400 است، تأکید کرد که مجلس درصدد است تا با همکاری و تعامل با نهادهای ذیربط بودجه‌ای در راستای تأمین مصلحت کشور و منافع مردم تصویب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006103737442157.jpg تراز,عملیاتی,منفی,در,حد,319,هزار,میلیارد,در,بودجه,1400,قابل,تأمل,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه، 24 آذر ماه) با حضور دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دیوان محاسبات کشور و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی جهت بررسی لایحه بودجه 1400 برگزار شد.

بابک نگاهداری در تشریح جزئیات این جلسه افزود: سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به بررسی لایحه بودجه 1400 کشور و ارائه دیدگاه‌های روسای کمیسیون‌ها در این رابطه اختصاص یافت تا بین کمیسیون‌های مختلف مجلس هماهنگی لازم جهت رسیدگی به این لایحه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در ابتدای این جلسه روسای مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات کشور تحلیل خود در مورد لایحه بودجه 1400 را ارائه دادند، همچنین رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز دیدگاه‌های خود در این زمینه را تبیین کرد سپس هر کدام از روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس به تبادل نظر در رابطه با این لایحه پرداختند.

نگاهداری با اشاره به محورهایی که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، خاطر نشان کرد: متأسفانه در لایحه بودجه 1400 اصلاح ساختار بودجه که مورد تأکید مجلس هم بوده به طور کافی مورد توجه قرار نگرفته است.

وی با اشاره به آسیب‌های لایحه کنونی بودجه 1400 یادآور شد: تراز عملیاتی منفی در حد 319 هزار میلیارد در بودجه سال 1400 دیده می‌شود که قابل تأمل است، همچنین افزایش رشد حدود 117 درصدی هزینه‌ها و بیش برآوردی که در منابع درآمدی بودجه 1400 مشاهده می‌شود از جمله اصلی‌ترین آسیب‌هایی بوده که در ارتباط با لایحه بودجه 1400 مطرح شد.

نگاهداری افزود: بودجه در حد یک ابزار عملیاتی حکمرانی در دست سیاستگذاران است، برای اینکه بر اساس تحلیل خود از اوضاع کشور اقدام کنند سیاست‌های اقتصادی کشور در سال 1400 هم به بحث گذاشته شد که باید بودجه متناسب با این سیاست‌ها باشد.

وی اظهار کرد: شاید ما نیاز داشته باشیم که در سال آینده با رویکرد انبساطی و با توجه به شرایطی که امسال در پی شیوع کرونا در کشور ایجاد شده و به وضعیت انقباضی در حوزه اقتصادی منتهی شده است، این رویکرد را دنبال کنیم.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در پایان این جلسه مقرر شد که با همکاری و تعاملی که باید با نهادهای ذیربط صورت بگیرد بتوانیم برای تصویب بودجه‌ مناسبی برای سال 1400 که مصلحت کشور و منافع مردم در آن دیده شده باشد، تصمیم‌گیری کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet