خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/07 11:46:47
سرویس سیاسی
سلیمی:

تمدید مهلت بررسی FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام پیام جدیدی ندارد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای سلامی می گوید در شرایطی که نظر اکثر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در باره FATF مشخص است، تمدید مهلت بررسی آن در مجمع تاثیری بر نتیجه نخواهد داشت.
تمدید مهلت بررسی FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام پیام جدیدی ندارد عضو هیات رئیسه مجلس شورای سلامی می گوید در شرایطی که نظر اکثر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در باره FATF مشخص است، تمدید مهلت بررسی آن در مجمع تاثیری بر نتیجه نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104192854950.jpg تمدید,مهلت,بررسی,FATF,در,مجمع,تشخیص,مصلحت,نظام,پیام,جدیدی,ندارد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمدید مهلت بررسی FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تمدید مهلت بررسی پیام جدیدی ندارد، چرا که در کل، بررسی این موضوع اشکالی ندارد، با این حال اکثر اعضای مجمع به این نتیجه رسیده اند که FATF آورده ای برای کشور ندارد. از سوی دیگر مقام معظم رهبری به نظامات قانونی کشور به شدت اهمیت می دهند و معمولا روش ایشان این است که امور را از نظامات قانونی پیگیری می کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه درخواست تمدید مهلت بررسی FATF در مجمع ترفند جدید دولت است، گفت: نتیجه این مهلت از دو حالت خارج نیست، یا مجمع بر نظر خود باقی می ماند و آقای روحانی که همواره دنبال پیدا کردن مقصر است مقصری جدید معرفی می کند، رئیس جمهور تا کنون دولت قبل، ترامپ یا مجلس را مقصر می داند،ایشان می گوید خودش ایده آل است و دیگران ایراد دارند.

سلیمی ادامه داد: اما اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی مجدد FATF را تایید کند، رئیس جمهور خواهد گفت که این تاثیر FAFT بود که مسائل کشور را حل کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر مصوبه اخیر مجلس در زمینه رفع تحریم ها، بیان کرد: شاهد تاثیرگذاری مصوبه مجلس بر مدیریت قیمت ها در بازارهایی چون دلار و مسکن بوده ایم، حتی مصوبه روز گذشته مجلس بر پتروشیمی ها اثرگذار بود به نظر می رسد که دولت به دنبال مصادره اثرات مصوبات مجلس بر اقتصاد کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet